Fortuna 1 Liga: Wigry Suwałki - Miedź Legnica. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

W piątkowe popołudnie 24. kolejkę Fortuna 1 Ligi otworzy mecz Wigry Suwałki - Miedź Legnica. Spotkają się więc zespoły z dwóch biegunów tabeli i z różnymi na tym etapie rozgrywek celami. Gospodarze próbują wydostać się ze strefy spadkowej, goście wciąż myślą o powrocie do Ekstraklasy, choć czołówka uciekła już dość daleko. Relacja i wynik meczu Wigry Suwałki - Miedź Legnica na Polsatsport.pl od godziny 15:30.

W 23 meczach obecnego sezonu Wigry zdobyły zaledwie 19 punktów i do miejsca gwarantującego pozostanie w lidze tracą ich już sześć. W Suwałkach na pewno tęsknią już za zwycięstwami, lub choćby remisem, który mógłby być światełkiem w ciemnym tunelu. W ostatniej kolejce suwalczanie przegrali w Niecieczy 0:1, a przed przerwą w rozgrywkach ulegli 0:4 w Bielsku-Białej oraz 1:2 na własnym boisku Olimpii Grudziądz. Trener Paweł Cretti zapewnia jednak, że w zespole wciąż jest wiara i przekonanie, że uda się uratować pierwszoligowy byt.

 

– We wtorkowym spotkaniu z Bruk-Bet Termalicą pokazaliśmy, że się nie poddajemy i będziemy dalej walczyli o każdy punkt – stwierdził.

 

Historia pokazuje, że o zdobycz w starciu z Miedzią będzie trudno. Z dziewięciu dotychczas rozegranych meczów pomiędzy tymi ekipami Wigry wygrały tylko jeden. Trzy razy padał remis, zawsze bezbramkowy, a pięć zwycięstw odnieśli legniczanie. Ostatnie - 2:1, w rundzie jesiennej obecnego sezonu.  

 

Walczący o powrót do Ekstraklasy podopieczni trenera Dominika Nowaka też przegrali pierwsze spotkanie po wznowieniu rywalizacji. U siebie ulegli 1:2 Stali Mielec, co powoduje, że raczej myślą już o barażach, a nie awansie bezpośrednim. Obecnie zajmują szóste miejsce, ale rywale z Grudziądza, Niecieczy, Nowego Sącza czy Tychów naciskają. Każdy punkt jest więc na wagę... baraży.   

 

Relacja i wynik meczu Wigry Suwałki - Miedź Legnica na Polsatsport.pl. Początek o 15:30.

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze