Klub zwolnił piłkarza. Powodem... rasistowskie wpisy żony

Piłka nożna
Klub zwolnił piłkarza. Powodem... rasistowskie wpisy żony
fot. PAP
Klub LA Galaxy rozwiązał kontrakt z pomocnikiem Aleksandarem Kataiem.

Klub LA Galaxy zdecydował się rozwiązać kontrakt z serbskim pomocnikiem Aleksandarem Kataiem. Powodem były rasistowskie wpisy jego żony w mediach społecznościowych.

Posty zamieszczone na Instagramie - już usunięte - wyśmiewały protesty związane z zabójstwem George'a Floyda. Na jednym ze zdjęć widoczna była osoba niosąca pudełka z napisem „Black Nikes Matter", na innym – protestujący, którzy zostali określeni jako „obrzydliwe bydło”.

 

Katai zamieścił później na Instagramie wiadomość, nazywając posty „błędem rodziny". Przeprosił także „za ból, jaki one spowodowały” i wziął na siebie pełną odpowiedzialność.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Aleksandar Katai (@aleksandarkatai)

 

LA Galaxy wydało w środę oświadczenie, w którym potępia te wpisy, oznajmiając, że: „LA Galaxy stanowczo sprzeciwia się wszelkim rodzajom rasizmu, włącznie z tym, który sugeruje przemoc lub stara się poniżać wysiłki osób dążących do równości rasowej".

 

Jak poinformowano w komunikacie prasowym, klub osiągnął porozumienie finansowe z Serbem i nie ma wobec niego żadnych zobowiązań finansowych.

 

Zobacz też: Doświadczony golkiper nie dla Legii. Klub spóźnił się z ofertą

 

Katai związał się z klubem w grudniu ubiegłego roku i zagrał w dwóch meczach, zanim rozgrywki zostały zawieszone z powodu pandemii koronawirusa. Wcześniej, w barwach Chicago Fire strzelił 18 bramek. Pierwszych osiem lat swojej kariery zawodowej spędził w Europie, gdzie grał dla serbskiej potęgi Red Star Belgrad oraz dla klubów w Grecji i Hiszpanii.

AB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie