Nowa przyjmująca #VolleyWrocław

Siatkówka
Nowa przyjmująca #VolleyWrocław
fot. #VolleyWrocław
Paula Słonecka nową przyjmującą #VolleyWrocław.

Przyjmująca Paula Słonecka od nowego sezonu będzie występować w barwach #VolleyWrocław. 28-latka ostatnie dwa sezony spędziła w drużynie Enea PTPS Piła, z którą w tym roku zakończyła rozgrywki Ligi Siatkówki Kobiet na ósmym miejscu.

- Nie będzie tajemnicą, gdy powiem, że o Paulę staraliśmy się także w poprzednich sezonach. Cieszę się, że teraz doszliśmy do porozumienia i będziemy mogli oglądać ją w naszych barwach. To niezwykle charakterna postać, boiskowy walczak. Jestem przekonany, że pozyskaliśmy właśnie bardzo dobrą siatkarkę - mówił Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

 

 

Słonecka zadebiutowała w I lidze kobiet w 2011 roku, kiedy - jako mistrzyni Polski juniorek - dołączyła do KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W pierwszej lidze przyjmująca spędziła kolejnych pięć sezonów, jednak w 2017 roku, razem z Treflem Proximą Kraków awansowała do ekstraklasy.

 

Zobacz też:#VolleyWrocław przedłużył umowę z podstawową środkową

 

W najwyższej klasie rozgrywkowej Słonecka grała jeszcze w Ostrowcu Świętokrzyskim i Pile, z której, po dwóch sezonach regularnej gry, przechodzi do #VolleyWrocław.

 

- #VolleyWrocław wybrałam z dwóch powodów. Zewsząd słyszę, że miasto jest bardzo piękne i chciałam się przekonać na własnej skórze, czy rzeczywiście tak jest. Drugim i ważniejszym powodem jest to, że #VolleyWrocław to stabilny klub. Rozmawiałam z wieloma dziewczynami i od żadnej nie usłyszałam złego słowa. To ważne, szczególnie w dzisiejszych trudnych czasach - przyznała 28-latka.

 

Zawodniczka w sezonie 2019/2020 zdobyła dwie statuetki MVP. Atakiem punktowała 237 razy, blokiem 28 i zagrywką 15 razy, zdobywając w sumie 280 punktów. W drużynie #VolleyWrocław to już drugie nazwisko na przyjęciu. Wcześniej na pozostanie w stolicy Dolnego Śląska zdecydowała się Natalia Murek.  

AB, volleywroclaw.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze