Stał za wielkimi sukcesami Jandy. Właśnie przedłużył kontrakt z... Węgrami

Inne
Stał za wielkimi sukcesami Jandy. Właśnie przedłużył kontrakt z... Węgrami
fot. PAP
Vasja Bajc stał za sukcesami Kazuyoshiego Funakiego i Jakuba Jandy.

Vasja Bajc przedłużył kontrakt z reprezentacją Węgier w skokach narciarskich. Nowa umowa słoweńskiego szkoleniowca będzie obowiązywała do 2022 roku. Jego współpraca z Madziarami trwa od trzech lat.

30 kwietnia obecnego roku doświadczonemu trenerowi wygasł poprzedni kontrakt. Wtedy 58-letni szkoleniowiec zaczął zastanawiać się nad swoją przyszłością. Taka sytuacja utrzymywała się ponad miesiąc. W czwartek Węgierska Federacja Narciarska ogłosiła, że Vajc prolongował umowę o kolejne dwa lata.

 

Czas na przebudowę skoczni za oceanem. Święcił na niej sukces Małysz

 

W poprzednim sezonie Słoweniec pod swoimi skrzydłami miał Floriana Molnara, Rumuna Eduarda Toroka z węgierskim paszportem oraz jedyną damę w towarzystwie - Virag Voros. To właśnie ona zapisała się na kartach madziarskich skoków narciarskich. Stała się pierwszą zawodniczką z Węgier, która zdobyła punkty w historii żeńskiego cyklu.

 

Vajc największe sukcesy w roli trenera święcił w Japonii i Czechach. W 1998 roku jego podopieczny Kazuyoshi Funaki zdobył indywidualnie złoto i srebro podczas igrzysk olimpijskich. Na tej samej imprezie reprezentacja z Kraju Kwitnącej Wiśni cieszyła się ze zwycięstwa w konkursie drużynowym. W sezonie 2005/2006 prowadzony przez niego Jakub Janda podniósł Kryształową Kulę. Kilkanaście tygodni wcześniej Czech ex aequo z Janne Ahonenem wygrał Turniej Czterech Skoczni.

PN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze