Wlazły oficjalnie w nowym klubie!

Siatkówka
Wlazły oficjalnie w nowym klubie!
fot. Cyfrasport
Mariusz Wlazły został siatkarzem Trefla Gdańsk.

Mariusz Wlazły został oficjalnie zaprezentowany w nowym klubie. Po 17 latach gry w PGE Skrze Bełchatów, legenda PlusLigi będzie występować w Treflu Gdańsk. Atakujący 1 lipca podpisze z gdańskim klubem roczny kontrakt. Do 30 czerwca obowiązuje go bowiem umowa z klubem z Bełchatowa.

Informacja o odejściu Wlazłego z Bełchatowa była jak trzęsienie ziemi dla siatkarskiego środowiska. To pierwsza zmiana klubowa Wlazłego w karierze, nie licząc krótkiego epizodu w Al Arabi. Wydawało się, że MVP mistrzostw świata 2014 właśnie w PGE Skrze zakończy swoją bogatą w sukcesy karierę. On nie miał jednak ochoty schodzić z parkietu.

 

Dziewięciokrotny mistrz Polski zapowiadał, że jego marzeniem jest zdobycie dziesiątego krajowego tytułu. Jak się okazuje spróbuje zawalczyć o to wraz z Treflem prowadzonym przez reprezentacyjnego kolegę i sąsiada z Bełchatowa Michała Winiarskiego.

 

- Cieszę się, że będę mógł funkcjonować w fajnym projekcie. Poprzedni sezon pokazał, że jego potencjał jest niesamowity. Cieszę się, że będę mógł być jego częścią. Mam nadzieję, że wraz ze mną i pasją, którą wkładam w to, co robię, będziemy osiągali kolejne sukcesy - powiedział Wlazły podczas konferencji, na której został ogłoszony jego transfer.

 

 

Po poprzednim sezonie drużyna "gdańskich lwów" została dość mocno przebudowana. Pożegnali się z nią podstawowi przyjmujący, czyli Paweł Halaba i Ruben Schott, a także ich zmiennik Szymon Jakubiszak.

 

Do zmiany doszło także na pozycji atakującego. Wlazły zastąpi na tej pozycji najlepiej punktującego siatkarza PlusLigi Bartosza Filipiaka, który ma trafić... do Bełchatowa.

 

Do gdańskiego zespołu kilka dni temu dołączył również inny mistrz świata 2014 Mateusz Mika, który przeniósł się na Pomorze z Indykpolu AZS Olsztyn.

 

Stało się! Muzaj ma nowy klub

 

Niezmiennie grą zespołu kierować będą Marcin Janusz i Łukasz Kozub, a na pozycji libero występować będą nadal Maciej Olenderek i Fabian Majcherski.

 

Wlazły jest przez wielu uważany za najlepszego siatkarza w historii polskiej siatkówki. Potwierdziły to ostatnio plebiscyty zarówno PlusLigi, jak i portalu Polsatsport.pl. Dowodem tego są również osiągnięcia 36-letniego atakującego. Oprócz dziewięciu mistrzostw ma na koncie siedem Pucharów i pięć Superpucharów Polski. Na arenie międzynarodowej wywalczył dwa srebrne i dwa brązowe medale PlusLigi, srebro i dwa brązy Ligi Mistrzów oraz trzy medale Klubowych Mistrzostw Świata.

 

Wraz z reprezentacją Polski zdobył srebro mistrzostw świata w 2006 roku. Karierę w biało-czerwonych barwach zakończył tytułem mistrza świata 2014 oraz nagrodą dla najlepszego siatkarza tego turnieju.

 

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie