Włoski klub obserwuje Piątka i Linettego

Piłka nożna
Włoski klub obserwuje Piątka i Linettego
Fot. Cyfrasport

Czy już wkrótce w barwach Fiorentiny zagra aż czterech Polaków? Zdaniem włoskich mediów to możliwe, bo do Bartłomieja Drągowskiego i Szymona Żurkowskiego mogą dołączyć Krzysztof Piątek i Karol Linetty.

Czy wkrótce w barwach Fiorentiny zagra aż czterech Polaków? Zdaniem włoskich mediów to możliwe. Do Bartłomieja Drągowskiego i Szymona Żurkowskiego, którzy są piłkarzami klubu z Florencji, mogą dołączyć Krzysztof Piątek i Karol Linetty.

 

Według florenckiego dziennika „La Nazione” trener Giuseppe Iachini bierze pod uwagę, że Piątek zastąpi Patricka Cutrone, natomiast Linetty - Jordana Veretouta. Piątek to obecnie napastnik Herthy Berlin. Wcześniej występował w AC Milan, Genoi i Cracovii. Linetty od 2016 roku reprezentuje barwy Sampdorii Genua. Wcześniej grał w Lechu Poznań.

 

 

Ile mogliby kosztować polscy piłkarze? Piątek dołączył do Herthy w styczniu i kosztował aż 30 mln euro, więc Niemcy z pewnością będą chcieli odzyskać część tej kwoty. Natomiast Linetty wyceniany jest przez Sampdorię na 11 mln euro.

 

W tym sezonie Drągowski w bramce Fiorentiny rozegrał aż 26 meczów. Żurkowski jest natomiast wypożyczony do Empoli. Wcześniej barw Violi bronili m.in. Artur Boruc, Rafał Wolski i Jakub Błaszczykowski.

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze