Fortuna 1 Liga: Lider nie zwalnia tempa. Podbeskidzie wyrwało trzy punkty Termalice

Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało na własnym stadionie Bruk-Bet Termalikę Nieciecza (1:0) i umocniło się na pozycji lidera. Jedynego gola na wagę trzech punktów zdobył w 30. minucie meczu Marko Roginić. Gościę po dwóch zwycięstwach z rzędu musieli przełknąć gorycz porażki, a o miejsce w barażach do Ekstraklasy będą musieli postarać się w kolejnych spotkaniach.

Przed meczem piłkarze obu drużyn uczcili minutą ciszy zmarłego w tym tygodniu Piotra Rockiego - byłego piłkarza między innymi Legii i Polonii Warszawa, Górnika Zabrze, czy Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski.

"Górale" od początku ruszyli do ataku, chcąc szybko otworzyć wynik meczu. Szczególnie aktywny z przodu był Łukasz Sierpina, który ma najwięcej asyst w drużynie prowadzonej przez Krzysztofa Brede. Bramkarza gości nieustannie nękali Rafał Figiel i Karol Danielak.

Upragniony gol dla gospodarzy padł kwadrans przed zakończeniem pierwszej połowy. Autorem trafienia został Roginić, który wykorzystał podanie od Michała Rzuchowskiego. Chorwat mocnym strzałem pokonał Tomasza Loskę.

Termalica nie potrafiła odpowiedzieć i brakowało jej argumentów w ataku. Dobrze współpracujący obrońcy Podbeskidzia dyrygowani przez będącego w wysokiej formie Kornela Osyrę skutecznie radzili sobie z Vladislavsem Gutkovskisem i resztą ofensywnych piłkarzy "Słoni".

Po przerwie odważniej do przodu ruszyli przyjezdni, z kolei Bielszczanie cofnęli się. W 77. minucie wyrównującego gola strzelił Gutkovskis, ale w momencie oddawania strzału był na pozycji spalonej i sędzia bramki nie uznał. Pomimo dużo lepszej gry w drugiej odsłonie, gościom nie udało się wyrównać i trzy punkty zostały w Bielsku-Białej.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (1:0)

Bramka: Roginić 30.

Żółte kartki: Bashlai 38., Laskowski 39., Wlazło 71.

Czerwona kartka: Krzysztof Brede (Trener Podbeskidzia).

Podbeskidzie: Martin Polacek - Rafał Figiel, Karol Danielak (Mateusz Marzec 68.), Łukasz Sierpina, Filip Laskowski (Szymon Mroczko 89.), Michał Rzuchowski, Dmytro Bashlai, Kacper Gach, Bartosz Jaroch, Kornel Osyra, Marko Roginić (Kamil Biliński 81.)

Termalica: Tomasz Loska - Marcin Grabowski, Vlastimir Jovanović, Roman Gergel (Dawid Kalisz 73.), Mateusz Grzybek, Piotr Wlazło, Vladislavs Gutkovskis, Marcin Wasielewski (Florin Puerce 46.), Jonathan De Amo, Artem Putivtsev, Paweł Oleksy (Matej Jelic 56.)