Fortuna 1 Liga: Warta Poznań - Olimpia Grudziądz. Relacja i wynik na żywo

W ramach 24. kolejki Fortuna 1 Ligi, w sobotnie popołudnie dojdzie do rywalizacji Warty Poznań z Olimpią Grudziądz. Zdecydowanymi faworytami tego starcia są gospodarze, którą będą chcieli odnieść drugie zwycięstwo z rzędu po wznowieniu rozgrywek. Przyjezdni postarają się natomiast wywalczyć pierwsze punkty po porażce kilka dni temu. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Grudziądzanie nie mają łatwego terminarza po wznowieniu rozgrywek zaplecza PKO Ekstraklasy. Pierwszym rywalem Olimpii po przerwie było bowiem Podbeskidzie, które wygrało 2:1. Teraz przed Olimpią starcie z innym kandydatem do awansu - Wartą Poznań. Ekipa ze stolicy Wielkopolski to rewelacja rozgrywek, która nie zwalnia tempa nawet po długiej przerwie spowodowanej pandemią. Świadczy o tym zwycięstwo kilka dni temu w Jastrzębiu z GKS-em 2:1. Warto jednak podkreślić, że poznanianie zapewnili sobie triumf, strzelając gola dopiero w doliczonym czasie gry.

Warta w tabeli zajmuje drugie miejsce, ale z identycznym dorobkiem punktowym, co lider - Podbeskidzie. Z kolei grudziądzanie plasują się na siódmej lokacie z dwunastoma "oczkami" mniej. Piłkarze Olimpii nie powinni jednak rezygnować z walki o awans, ponieważ mają taki sam dorobek, co będący na szóstej pozycji GKS Jastrzębie.

Sugerując się wyłącznie tabelą oraz wynikami z poprzedniej kolejki, należy stwierdzić, że Warta to faworyt sobotniego starcia. Jednak ostatnia konfrontacja obu drużyn przemawia na korzyść Olimpii, która w rundzie jesiennej wygrała 2:1, zwyciężając także wcześniejsze mecze w poprzednich sezonach. Czy goście udowodnią swój patent na wyżej notowanego rywala?

Relacja i wynik na żywo meczu Warta Poznań - Olimpia Grudziądz od godz. 15:10 na Polsatsport.pl.