Kolejny gol Polaka w Niemczech. Strzelił bramkę… Bayernowi

Martin Kobylański zdobył bramkę dla Eintrachtu Brunszwik w zremisowanym 1:1 meczu z rezerwami Bayernu Monachium. To jedenasty gol polskiego napastnika w rozgrywkach trzeciej ligi niemieckiej.

Martin Kobylański po raz kolejny trafił do siatki w meczu trzeciej ligi niemieckiej. Tym razem Polak zdobył bramkę dla Eintrachtu Brunszwik w zremisowanym meczu z rezerwami Bayernu Monachium (1:1). Jedenaste trafienie w tym sezonie Kobylański zanotował w 12. minucie, pokonując golkipera monachijczyków z rzutu karnego. Kobylański grał do 78. minuty, gdy zmienił go Mike Feigenspan.

Eintracht to sąsiad Bayernu w tabeli 3. Ligi. Zajmuje obecnie czwarte miejsce z dorobkiem 48 punktów. Rezerwy Bayernu są trzecie, mając tyle samo „oczek”. Liderem jest MSV Duisburg. Do 2. Bundesligi bezpośrednio awansują dwa pierwsze zespoły.

Kobylański w Brunszwiku występuje od początku tego sezonu. W 26 spotkaniach zdobył jedenaście bramek i zanotował osiem asyst.

Wcześniej były młodzieżowy reprezentant Polski był zawodnikiem SC Preussen Munster, Werderu Brema, Unionu Berlin czy Energie Cottbus, a także Lechii Gdańsk. Występował także w polskich kadrach do lat 15, 16, 17, 18, 19, 20 i 21. Był także reprezentantem Niemiec U-16 i U-18.

Serwis Transfermarkt.de wycenia Kobylańskiego na 325 tys. euro.