Piłkarze Podbeskidzia oraz Termaliki uczcili pamięć Rockiego (WIDEO)

Piłka nożna
Piłkarze Podbeskidzia oraz Termaliki uczcili pamięć Rockiego (WIDEO)
fot. Polsat Sport

Przed rozpoczęciem sobotniego spotkania Fortuna 1 Ligi pomiędzy Podbeskidziem Bielsko-Biała i Bruk-Bet Termaliką Nieciecza piłkarze obu drużyn uczcili pamięć zmarłego Piotra Rockiego minutą ciszy. Były piłkarz między innymi Legii i Polonii Warszawa, a także Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski zmarł w nocy z poniedziałku na wtorek z powodu pęknięcia tętniaka.

W sobotę byłego piłkarza pochowano na cmentarzu w Zabrzu. Na jego pogrzeb przyszły tłumy kibiców i ludzi sportu. Rockiego pożegnali koledzy z boiska, byli reprezentanci Polski: Michał Żewłakow, Piotr Świerczewski, Kamil Kosowski i Sebastian Mila.

 

Pamięć piłkarza uczcili także piłkarze podczas meczu w Bielsku-Białej, pomiędzy Podbeskidziem i Termaliką. Zawodnicy i sędziowie zgromadzili się wokół koła środkowego boiska i pożegnali znanego ligowca minutą ciszy.

 

 

Rocki w swojej karierze grał na pomocy oraz w ataku. Reprezentował wiele klubów, ale największe sukcesy święcił z Groclinem Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski, z którym wygrał Puchar Polski oraz dwukrotnie Puchar Ligi. Z Legią Warszawa sięgnął po Superpuchar Polski.

kl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie