Transferowy hit! Młody przyjmujący dołączył do ekipy Jastrzębskiego Węgla

Siatkówka
Transferowy hit! Młody przyjmujący dołączył do ekipy Jastrzębskiego Węgla
Fot. Cyfrasport
Rafał Szymura zagra w Jastrzębskim Węglu.

Rafał Szymura dołączy do ekipy Jastrzębskiego Węgla w sezonie 2020/2021. Niespełna 25-letni siatkarz to jeden z najzdolniejszych przyjmujących młodego pokolenia, posiadający przy tym niemałe doświadczenie na parkietach PlusLigi.

Przed nadchodzącym sezonem w Jastrzębiu zanosiło się na spore zmiany w szeregach klubu, a o przymiarkach pozyskania Szymury mówiło się już na początku kwietnia i, jak widać, negocjacje zakończyły się sukcesem.

 

 

Szymura ma za sobą sześć sezonów w rozgrywkach plusligowch. Rozegrał 159 meczów, w których zdobył 1555 punktów. Ma za sobą znakomity rok w barwach GKS Katowice, gdzie był niekwestionowanym liderem. Dowodem na to jest chociażby liczba pięciu statuetek MVP przyznanych Szymurze w ubiegłym sezonie.

 

Seniorskie granie rozpoczął w AZS-ie Częstochowa. Następnie przez dwa sezony grał dla Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Z klubem z Opolszczyzny zdobył mistrzostwo Polski, Puchar Polski, a także srebrny medal PlusLigi.

 

Zobacz też: Z Jurajskiej Armii na północ! Transfer Walińskiego ogłoszony

 

Za sobą ma już debiut w seniorskiej kadrze. W zeszłym roku otrzymał powołanie od szkoleniowca Vitala Heynena na Puchar Świata w Japonii, gdzie wraz z ekipą Biało-Czerwonych wywalczył srebrny medal.

 

Jastrzębski Węgiel zakończył poprzedni sezon na czwartym miejscu. Nie wiadomo jeszcze, co będzie z rozgrywkami Ligi Mistrzów, które nie zostały jeszcze oficjalnie anulowane.

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze