UFC 250: Transmisja w Polsacie Sport

Sporty walki
UFC 250: Transmisja w Polsacie Sport
fot. PAP
W nocy z soboty na niedzielę czekają nas kolejne emocje w oktagonie.

Kobiety w roli głównej, z uznawaną już teraz za legendę MMA Amandą Nunes, rozstrzygnięcie przyszłości kategorii koguciej po zakończeniu kariery przez Henry'ego Cejudo - to główne punkty gali UFC 250 w Las Vegas. Czy jest szansa na mega niespodziankę w głównej walce wieczoru? Dla kogo walka w Las Vegas będzie pojedynkiem o być albo nie być i kogo zwycięstwo podczas UFC 250 przybliży do pojedynku o tytuł? Transmisja gali UFC 250 w nocy z soboty na niedzielę w Polsacie Sport.

Jak zrobić sensację? Amanda Nunes kontra Felicia Spencer

 

Nie ma obecnie w MMA zawodniczki cenionej wyżej od 32-letniej Amandy Nunes - mistrzyni wagi koguciej i piórkowej, która twardo zajęła pozycję jednej z najlepszych, nie w tylko ostatnich kilku latach, ale w historii całego MMA. W pasmo dziesięciu kolejnych zwycięstw wpisuje się 48-sekundowa wygrana z Rondą Rousey, 51-sekundowy pogrom Cris Cyborg czy znokautowanie Holly Holm. Brazylijka wygrała z każdą zawodniczką, która była mistrzynią wagi koguciej i piórkowej, a jej porażki z Kanadyjką nikt nie bierze nawet pod uwagę.

 

Spencer to była mistrzyni Invicta FC, która po swoim pierwszym zwycięstwie po przeniesieniu się do oktagonu, nad Megan Anderson, przegrała jednogłośnie z Cyborg, ale zyskała prawo do walki o pas po pokonaniu w lutym Dos Santos. Czy może dojść do wielkiej sensacji?

 

Kolejna gwiazda UFC prosi o zwolnienie z organizacji!

 

“Sprowadź ją do parteru i z niego nie wypuszczaj. Tu nie ma żadnego sekretu, bo Spencer jest naprawdę potężna jak na wagę piórkową, większa niż się wielu wydaje. Jeśli będzie miała Nunes na plecach, przekonamy się, jak Brazylijka da sobie radę z naprawdę agresywnym grapplingiem, bo z takim się jeszcze chyba w swojej karierze nie spotkała. Bardzo ważne - to musi się zdarzyć już na początku walki, byśmy mogli się przekonać, jak wpłynie to na dalszą część pojedynku, efektywność i precyzję zadawanych przez faworytkę uderzeń. Wiemy, jak pokonać Nunes, Spencer wie, jak ją pokonać… trzeba tylko to wprowadzić w życie” - przewidywał Brett Okamoto z ESPN.

 

“W walce wszystko się może zdarzyć. W minionym roku Spencer nie dawano większych szans z Cris Cyborg (była faworytem 4-1), ale szybko otworzyło się rozcięcie na twarzy Cris i z pojedynku, który miał być jednostronny, zrobiła się prawdziwa bitwa. Kontuzja to nie jedyny sposób na zwycięstwo, bo nie zapominajmy, że choć Spencer ma czarny pas zarówno w jiu-jitsu i taekwondo, to doskonale zdaje sobie sprawę, że nie ma co liczyć na sukces w stójce przeciwko sile i szybkości Nunes” - dodaje Jeff Wagenheim.

 

Być albo nie być: Cody Garbrandt kontra Raphael Assuncao

 

Garbrandt był mistrzem UFC wagi piórkowej, kończąc erę dominacji Dominicka Cruza i dopisując wtedy do swojego bilansu 11. zwycięstwo, bez żadnej porażki. Ale to był 2017 rok, a od momentu swojego największego triumfu i jednej z najlepszych walk w UFC ostatnich lat, Garbrandt poniósł trzy kolejne porażki. I wszystkie przez KO, w tym dwukrotnie ze swoim kolegą z zespołu TJ Dillashawem. Ze szczytu na prawie samo dno, to jedno z najbardziej spektakularnych załamań kariery ostatnich lat w UFC. Porażka z Raphaelem Assuncao, jednym z najlepszych zawodników MMA, którzy nigdy nie bili się o tytuł UFC, oznaczać może dla Cody Garbrandta, ciągle jednego z najlepiej wyszkolonych zawodników MMA, pożegnanie z oktagonem.

 

Walka o mistrza? Cory Sandhagen - Aljamain Sterling

 

Henry Cejudo wygrał i oddał pas wagi koguciej, więc walka Sandhagen-Sterling mogłaby być o pas UFC. Sterling, podobnie jak Garbrandt, był na szybkiej drodze do walki o pas, ale dwie porażki (obie niejednogłośne!) zatrzymały go na drodze po mistrzostwo. Sandhagen nigdy nie przegrał w oktagonie, umie wszystko, ma talent i charyzmę. W pojedynku ze Sterlingiem, który przeżywa obecnie najlepszy okres w karierze, Sandhagen będzie musiał wznieść się na szczyty swoich umiejętności. Szykuje się znakomita walka, bo obaj zawodnicy zdają sobie sprawę z jej stawki - wygrany będzie najprawdopodobniej bił się o pas mistrzowski.

 

Karta główna (4.00/POLSAT SPORT)


145 lbs; Amanda Nunes (19-4, 13 KO, 3 Sub) - Felicia Spencer (8-1, 2 KO, 4 Sub)
135 lbs; Raphael Assuncao (27-7, 4 KO, 10 Sub) - Cody Garbrandt (11-3, 9 KO)
135 lbs; Cory Sandhagen (12-1, 4 KO, 3 Sub) - Aljamain Sterling (18-3, 2 KO, 7 Sub)
170 lbs; Neil Magny (22-7, 7 KO, 3 Sub) - Anthony Rocco Martin (17-5, 1 KO, 9 Sub)
135 lbs; Sean O’Malley (11-0, 7 KO, 1 Sub) - Eddie Wineland (24-13-1, 15 KO, 4 Sub)

 

Karta wstępna:

 

145 lbs; Alex Caceres (15-12-1NC, 3 KO, 5 Sub) - Chase Hooper (9-0-1, 3 KO, 4 Sub)
185 lbs; Ian Heinisch (13-3, 4 KO, 2 Sub) - Gerald Meerschaert (31-12, 6 KO, 23 Sub)
145 lbs; Brian Kelleher (21-10, 8 KO, 9 Sub) - Cody Stamann (18-2-1, 6 KO, 2 Sub)
185 lbs; Charles Byrd (10-6, 3 KO, 5 Sub) - Maki Pitolo (12-5, 6 KO, 3 Sub)

 

Karta przedwstępna:

 

125 lbs; Jussier Formiga (23-7, 10 Sub) - Alex Perez (23-5, 4 KO, 7 Sub)
205 lbs; Devin Clark (11-4, 3 KO, 1 Sub) - Alonzo Menifield (9-0, 8 KO, 1 Sub)
150 lbs; Herbert Burns (10-2, 1 KO, 7 Sub) - Evan Dunham (18-8-1, 3 KO, 6 Sub)

 

Transmisja gali UFC 250 od godziny 04.00 w nocy z soboty na niedzielę w Polsacie Sport.

Przemek Garczarczyk, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze