Wielokrotny medalista dołączył do Resovii

Siatkówka
Wielokrotny medalista dołączył do Resovii
fot. Asseco Resovia Rzeszów
Damian Domagała będzie nowym atakującym Asseco Resovii Rzeszów.

Mistrz świata i Europy w kategoriach młodzieżowych Damian Domagała będzie nowym atakującym Asseco Resovii Rzeszów. Zawodnik związał się z klubem dwuletnią umową.

Domagała ma 22 lata i należy do pokolenia najmłodszych polskich młodzieżowych mistrzów Europy i świata. W 2015 roku, razem z reprezentacją Polski kadetów zdobył złoty medal mistrzostw Europy, a później świata. Rok później już z kadrą juniorów sięgnął po mistrzostwo Europy, a w 2017 roku wywalczył mistrzostwo świata. Był też w składzie kadry Polski, która w 2019 roku zdobyła srebrny medal Uniwersjady.

 

 

Wychowanek Wifamy Łódź w latach 2015-2017 uczęszczał do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale, a po jej ukończeniu wyjechał do ligi włoskiej, gdzie przez dwa sezony występował w zespole Tonno Callipo Vibo Valentia. W ostatnim sezonie wrócił do Polski, gdzie miał okazję zadebiutować w PlusLidze w barwach Cuprum Lubin. W sezonie 2019/2020 wystąpił w 13 meczach, rozgrywając 37 setów, w których zdobył 75 punktów.

 

Zobacz też: Buszek zostaje w Resovii na dwa kolejne sezony

 

W Resovii doszło do ogromnych zmian personalnych. Na początku maja pożegnano się z siedmioma graczami: atakującymi Zbigniewem Bartmanem i Damianem Schulzem, środkowym Bartłomiejem Lemańskim, amerykańskim rozgrywającym Kawiką Shojim, przyjmującymi Kanadyjczykiem Nicholasem Hoagiem i Francuzem Nicolasem Marechalem oraz australijskim libero Luke'iem Perrym. Z klubem rozstał się także rozgrywający Marcin Komenda.

 

Do drużyny dołączyło z kolei dwóch Estończyków: środkowy Timo Tammemaa i przyjmujący Robert Taht, atakujący Karol Butryn i przyjmujący reprezentacji Słowenii Klemen Cebulj. Po trzyletniej przerwie do Resovii wrócił występujący ostatnio w Rosji rozgrywający Fabian Drzyzga, a po roku z wypożyczenia do Ślepska Malow Suwałki mający polskie i francuskie obywatelstwo przyjmujący Nicolas Szerszeń.


W ostatnich dniach klub poinformował o nawiązaniu współpracy z Michałem Poterą w roli libero i amerykańskim środkowym Jeffreyem Jendrykiem. Kontrakt z klubem przedłużył także Rafał Buszek.

AB, assecoresovia.pl, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie