Były siatkarz Resovii zagra we Włoszech

Siatkówka
Były siatkarz Resovii zagra we Włoszech
Fot. Cyfrasport
Thibault Rossard zagra w przyszłym sezonie w Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia

Thibault Rossard podpisał kontrakt z włoską drużyną Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia na nadchodzące rozgrywki Superlegi. Reprezentant Francji spędził trzy sezony w Polsce, broniąc barw Asseco Resovii Rzeszów.

Leworęczny, techniczny i mocny w ataku siatkarz początki kariery rozpoczął na parkietach francuskich. Zaczął w Tuluzie w klubie Spacer's, a skończył w Arago de Sete. Po zebraniu doświadczenia na krajowym podwórku 26-latek spędził trzy sezony w plusligowej Asseco Resovii Rzeszów. W ostatnim roku na Podkarpaciu popisał się 36 asami serwisowymi. W ubiegłym sezonie Francuz przeniósł się do Turcji, gdzie grał w koszulce Fenerbahce SK.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

La Tonno Callipo parla ancora una volta francese: arriva lo schiacciatore Thibault Rossard! Le prime dichiarazioni: “Sono davvero entusiasta di essere in Superlega. Da tempo ambivo ad arrivare a giocare nel campionato italiano che ho sempre seguito in tv. Sono molto contento di potermi finalmente misurare in un torneo dagli standard elevati. Arrivo a Vibo Valentia con l’intenzione di sfidare me stesso nel senso che voglio dimostrare che posso giocare ad un buon livello anche nell’élite del volley italiano”. Per leggere il comunicato ufficiale, trovi il link in bio. #lospettacolosietevoi #TonnoCallipoVolley #Volleyball #goVibo #goCalabria #superlega #credembanca

Post udostępniony przez Tonno Callipo Volley (@tonno_callipo_volley)

 

W 2015 roku zadebiutował w drużynie narodowej, z którą w 2016 roku zdobył brązowy Ligi Światowej. Rok później na tej samej imprezie zdobył złoto w Curitiba w Brazylii, pokonując gospodarzy 3-2. Na koncie ma także srebro w Lidze Narodów. Polscy kibice pamiętają Rossarda nie tylko z występów w PlusLidze, a także Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Na najlepszym turnieju siatkarskim świata Francuz wraz z reprezentacją wywalczył srebrny i brązowy medal.

 

Zobacz też: Były atakujący ZAKSY po raz kolejny zmienił klub

 

Rossard pochodzi z rodziny o głęboko zakorzenionej i długiej tradycji siatkarskiej. Od dziadka Jacquesa, ojca Oliviera, po wuja Philippe'a, brata Quentina i kuzyna Nicolasa.

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze