Fortuna 1 Liga: Kapitan bohaterem Chojniczanki. Niespodziewana wygrana na wyjeździe

Piłkarze Chojniczanki Chojnice zgarnęli trzy punkty.

Chojniczanka Chojnice ograła na wyjeździe GKS Tychy 2:1 w niedzielnym meczu Fortuna 1 Ligi. Bohaterem gości był kapitan Tomasz Mikołajczak, autor dwóch goli.

Obie drużyny przystępowały do bezpośredniego starcia w nie najlepszych nastrojach. GKS w ostatniej kolejce zremisował 1:1 z Zagłębiem Sosnowiec, a Chojniczanka musiała uznać wyższość Puszczy Niepołomice, przegrywając 0:1. Ekipa z Chojnic jest aktualnie głównym kandydatem do spadku z ligi, przystępując do 24. kolejki jako ostatnia drużyna w tabeli.

Po pierwszych 45 minutach goście niespodziewanie prowadzili 1:0. Gola na kilka minut przed przerwą z rzutu wolnego strzelił Mikołajczak. Dla doświadczonego napastnika było to drugie trafienie w obecnym sezonie Fortuna 1 Ligi. Trener gospodarzy Ryszard Komornicki już w przerwie przeprowadził pierwszą zmianę, desygnując do gry Dominika Połapa w miejsce Jana Biegańskiego.

W drugiej części gry ekipa z Tychów dążyła do wyrównania i udało im się to w 66. minucie. Dośrodkowanie z lewej strony strzałem głową wykorzystał Szymon Lewicki. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki strzeżonej przez doświadczonego Radosława Janukiewicza.

GKS niezbyt długo cieszył się z prowadzenia. Kilka chwil później było już 1:2, a raz jeszcze Konrada Jałochę pokonał Mikołajczak. Były piłkarz Lecha Poznań tym razem strzelił gola po uderzeniu głową.

Choć gospodarze starali się zdobyć bramkę na 2:2 i wywalczyć choć jeden punkt, nie udała im się ta sztuka. Dzięki wygranej goście opuścili ostatnie miejsce w tabeli, wyprzedzając Wigry Suwałki.

GKS Tychy - Chojniczanka Chojnice 1:2 (0:1)
Bramki: Lewicki 66 - Mikołajczak 40, 70