Fortuna 1 Liga: Zagłębie górą w meczu drużyn z dolnej części tabeli

Zagłębie Sosnowiec pokonało u siebie Stomil Olsztyn (2:1) w meczu sąsiadujących ze sobą w tabeli drużyn. Zwycięskiego gola w 63. minucie strzelił Fabian Piasecki. Bramkę honorową dla gości zdobył Szymon Sobczak.

W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami w tym sezonie zwyciężyło Zagłębie (3:1). Bohaterem tamtego spotkania został Patryk Małecki, który strzelił dwa gole.

Pierwszy raz piłka wpadła do siatki gospodarzy już w piątej minucie meczu. Gol jednak nie został uznany, ponieważ w momencie oddawania strzału na pozycji spalonej był Szymon Sobczak.

Kilka minut później idealnego dośrodkowania Małeckiego nie wykorzystał Fabian Piasecki, który trafił wprost w bramkarza gości. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy gra zaostrzyła się, a sędzia pokazał dwie żółte kartki.

W 37. minucie wynik meczu otworzył Filip Karbowy i Zagłębie objęło prowadzenie. Nieco ponad kwadrans po wznowieniu gry, gola wyrównującego strzelił Szymon Sobczak. Goście cieszyli się z remisu jednak tylko przez chwilę. W 63. minucie bramkę dającą zwycięstwo miejscowym zdobył Piasecki.

Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn 2:1 (1:0)

Bramki: Karbowy 31., Piasecki 61. - Sobczak 63.

Żółte kartki: Lech 29., Tecław 34.

Zagłębie: Kacper Chorążka, Dawid Ryndak, Kacper Radkowski, Piotr Polczak, Markas Beneta, Mateusz Szwed, Bartłomiej Babiarz, Filip Karbowy (Rubio 75.), Patryk Małecki, Szymon Pawłowski (Patryk Mularczyk 81.), Fabian Piasecki

Stomil: Piotr Skiba, Serafin Szota, Wiktor Biedrzycki, Jakub Mosakowski, Jonatan Straus, Jakub Tecław (Wojciech Hajda 49.), Maciej Pałaszewski, Mateusz Gancarczyk, Eric Molloy (Jurich Carolina 63.), Grzegorz Lech (Koki Hinokio 68.), Szymon Sobczak