Gwiazdy zmierzyły się na Moncie! Reprezentant Polski lepszy od siatkarzy PlusLigi

Siatkówka
Gwiazdy zmierzyły się na Moncie! Reprezentant Polski lepszy od siatkarzy PlusLigi
fot. Polsat Sport
W niedzielę w warszawskim klubie Monta Beach Volley Club odbył się turniej pokazowy siatkówki plażowej.

W niedzielę w warszawskim klubie Monta Beach Volley Club odbył się turniej pokazowy siatkówki plażowej. Wystąpili w nim zawodnicy znani z gry w PlusLidze, ale także siatkarze plażowi oraz fanatycy tej dyscypliny.

Niedzielny turniej był pierwszym po przerwie wymuszonej pandemią koronawirusa. Drużyny zostały podzielone na trzy grupy, umownie określone jako halowicze, plażowicze i pasjonaci.

 

 

W pierwszej z nich zagrali siatkarze na co dzień widywani na parkietach PlusLigi, czyli Andrzej Wrona/Wojciech Włodarczyk, Przemysław Smoliński/Jan Król, Igor Grobelny/Jakub Kowalczyk.

 

Największą gwiazdą drugiej był reprezentant Polski w siatkówce plażowej Maciej Rudol, który zagrał w parze z Maciejem Kałużą. O awans do grupy finałowej walczyli również Piotr Janiak i Marek Leźnicki oraz Martin Chiniewicz i Tomasz Jaroszczak.

 

Ostatnią grupę stworzyli pasjonaci siatkówki plażowej. Wśród nich znalazł się m.in. fizjoterapeuta Vervy Warszawa Orlen Paliwa Robert Kozłowski, grający z Maciejem Stępniem, Rafał Tarnowicz z Tomaszem szlagą oraz Adam Pempiak z Cezarym Żyłkowskim.

 

 

Siatkarze zgodnie przyznali, że towarzyski turniej był dla nich nie tylko świetną zabawą, ale także szansą na zasmakowanie sportowej rywalizacji po dłuższej przerwie. 

 

W meczu decydującym o zwycięstwie w całym turnieju zmierzyły się pary Wrona/Włodarczyk - Rudol/Kałuża. Po trzech setach lepsi okazali się przedstawiciele siatkówki plażowej wygrywając 15:12, 14:16, 15:9. Brązowe medale wywalczyła para Robert Kozłowski/Maciej Stępień.

 

Marta Ćwiertniewicz, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Polska - Iran 3:0. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie