UFC 250: Absolutna dominacja Nunes. Pełne wyniki gali

Sporty walki
UFC 250: Absolutna dominacja Nunes. Pełne wyniki gali
fot. Polsat Sport

Amanda Nunes (20-4, 13 KO, 3 SUB) zdominowała Felicię Spencer (8-2, 2 KO, 4 SUB) w walce wieczoru podczas gali UFC 250. Brazylijka pokazała swój kunszt zarówno w stójce, jak i w parterze. Walka odbyła się na dystansie pięciu rund, a mistrzyni udowodniła, że jest dominatorką w wadze piórkowej.

Na sobotniej gali, która odbyła się w UFC APEX w Las Vegas nie zabrakło emocji i niespodzianek. Wydarzenie miało pierwotnie odbyć się w Ginasio do Ibirapuera w Sao Paulo, jednak pandemia COVID-19 wymusiła zmiany na organizatorach.

 

W pierwszej walce karty głównej, Sean O'Malley (12-0, 8 KO, 1 SUB) znokautował Eddiego Winelanda (24-14, 15 KO, 4 SUB) w pierwszej rundzie. "Sugar" od początku tego pojedynku robił pożytek z zasięgu swoich ciosów i kopnięć. Starcie zakończył prawym prostym. Po tym uderzeniu, jego rywal już się nie podniósł.

 

 

Aljamain Sterling (19-3, 2 KO, 8 SUB) popisał się efektownym duszeniem zza pleców i już w pierwszej rundzie poddał Cory’ego Sandhagena (12-2, 4 KO, 3 SUB). Niewykluczone, że w następnym pojedynku Sterling  zawalczy o zwakowany pas w kategorii koguciej. "Funk Master" przeważał od samego początku i kontrolował przebieg pojedynku.

 

 

Dobre widowisko zapewnili kibicom Neil Magny (23-7, 7 KO, 3 SUB) i Anthony Rocco (17-6, 1 KO, 9 SUB) . Pojedynek odbył się na pełnym dystansie. Fani zobaczyli dużo walki w klinczu i stójce. O wyniku starcia zadecydowała trzecia runda w której zdecydowanie lepiej zaprezentował się Magny i wygrał jednogłośną decyzję sędziów.

 

 

Ciekawie było także w konfrontacji Raphaela Assuncao (27-8, 4 KO, 10 SUB) z Codym Garbrandtem (12-3, 10 KO). Po dość spokojnej pierwszej rundzie, zawodnicy zaatakowali odważniej w drugiej odsłonie. Na sekundę przed końcem Garbrandt ciężko znokautował swojego rywala w efektownej akcji.

 

 

W wyczekiwanej walce wieczoru Amanda Nunes (20-4, 13 KO, 3 SUB) nie dała szans Felici Spencer (8-2, 2 KO, 4 SUB) i obroniła pas w kategorii piórkowej na dystansie pięciu rund. Nunes konsekwentnie obijała swoją rywalkę, była zdecydowanie szybsza i bardziej precyzyjna. Kanadyjka próbowała skracać dystans i klinczować, ale na Brazylijce nie robiło to wrażenia. W parterze pretendentka także nie miała wiele do powiedzenia i zbierała solidne ciosy. Mistrzyni dominowała w każdej rundzie i sędziowie nie mieli wątpliwości, komu należy się zwycięstwo. Dla Nunes była to jedenasta wygrana z rzędu.

 

 

 

Wyniki gali UFC 250:

 

Miejsce: UFC APEX

 

 

Walka wieczoru kobiet (waga piórkowa):

Amanda Nunes - Felicia Spencer 

 

Wynik: zwycięstwo Nunes na punkty.

 


Walka wieczoru mężczyzn (waga kogucia):

Raphael Assuncao - Cody Garbrandt

 

Wynik: zwycięstwo Garbrandta przez nokaut w drugiej rundzie.


Waga kogucia:


Aljamain Sterling - Cory Sandhagen

 

Wynik: zwycięstwo Sterlinga w pierwszej rundzie przez poddanie.

 

Waga półśrednia:

Neil Magny - Anthony Rocco Martin

 

Wynik: zwycięstwo Magny'ego na punkty.

 

Waga kogucia:

Eddie Wineland - Sean O'Malley

 

Wynik: Zwycięstwo Winelanda przez nokaut w pierwszej rundzie.


 

kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze