Utytułowany polski tenisista stołowy zakończył sportową karierę

Inne
Utytułowany polski tenisista stołowy zakończył sportową karierę
fot. Cyfrasport
Problemy zdrowotne są powodem przedwczesnego zakończenia kariery

Tenisista stołowy Dekorglassu Działdowo 29-letni Paweł Fertikowski ogłosił w niedzielę zakończenie kariery zawodniczej. Jak powiedział, nie podjął jeszcze decyzji, czy pozostanie przy tej dyscyplinie sportu w roli trenera. Zawodnik do końca czerwca miał kontrakt z Dekorglassem, którego graczem był przez trzy sezony, zdobywając z tym klubem Puchar Europy (ETTU) oraz dwa brązowe i srebrny medal drużynowych mistrzostw Polski.

Ćwierćfinalista mistrzostw świata w grze mieszanej z 2015 roku poinformował, że kończy karierę jako zawodnik, w emocjonalnym wpisie zamieszczonym w niedzielę na portalu społecznościowym.

 

- Kończę jako spełniony zawodnik nie tylko dlatego, bo coś udało mi się zrobić, osiągnąć, ale przede wszystkim dlatego, bo potrafiłem zawsze wstać po mocnym upadku. I wiem, że to co mogłem zrobić to zrobiłem - podkreślił.

 

Fertikowski zaznaczył, że zawsze starał się wymagać od siebie jak najwięcej.

 

- Wiadomo, że miałem ograniczenia w sobie, które nie pozwalały pójść jeszcze dalej, ale pasja i miłość do tego sportu na pewno pomagały i potrafiłem przekraczać własne granice - napisał.

 

Jak przyznał, dla sportowca najtrudniejsze jest, gdy musi zaakceptować rzeczy, na które nie ma wpływu, czyli kontuzje.

 

Pingpongista od dawna miał problemy zdrowotne. W 2011 i 2016 roku przeszedł operacje prawego biodra. W listopadzie ubiegłego roku w meczu z Fibrain AZS Politechniką Rzeszów doznał urazu lewego biodra. Musiał poddać się kolejnemu zabiegowi i w ostatnich miesiącach przechodził rehabilitację.

 

Fertikowski powiedział, że nie podjął jeszcze decyzji, co do przyszłości. Jako zawodnik miał styczność z pracą szkoleniową z młodzieżą, ukończył kursy instruktora i trenera drugiej klasy, a obecnie studiuje wychowanie fizyczne w warszawskiej Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie.

 

- Rozważam różne opcje. I trenerskie, jest kilka ofert, ale też pozatenisowe. Czekam spokojnie na rozwój wydarzeń. Myślę, że w najbliższym miesiącu podejmę decyzję, w którą stronę pójść, w zależności jakie będą warunki - mówił.

 

Fertikowski to wychowanek Sparty Złotów. Grał też w ZKS Drzonków, Dartomie Bogorii Grodzisk Mazowiecki i Spójni Warszawa. Jest wielokrotnym medalistą indywidualnych i drużynowych mistrzostw Polski. Na arenie międzynarodowej jego największymi sukcesami były ćwierćfinał MŚ 2015 w chińskim Suzhou w mikście z Katarzyną Grzybowską-Franc (byli wtedy mistrzami kraju) oraz dwa lata wcześniej zwycięstwo w World Tourze w czeskim Ołomuńcu w deblu z Robertem Florasem.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie