Co z kontraktami Milika i Zielińskiego? Dyrektor Napoli zabrał głos

Piłka nożna
Co z kontraktami Milika i Zielińskiego? Dyrektor Napoli zabrał głos
fot. PAP
Jaka będzie przyszłość Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika?

Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński wciąż nie podpisali nowych kontraktów z SSC Napoli, ale według dyrektora sportowego klubu Cristiano Giuntolego Zieliński jest już bliski parafowania umowy. Inaczej sprawa ma się z Milikiem...

Kontrakty Polaków z Napoli wygasają 30 czerwca 2021 roku, a więc do ich końca pozostał już tylko rok. Dlatego rozmowy nad nowymi umowami trwają od bardzo dawna i wydają się nie mieć końca. Z czasem pojawia się również coraz więcej plotek transferowych w sprawie obydwu graczy, dlatego Giuntoli postanowił nieco uspokoić medialne doniesienia.

 

W rozmowie ze Sky Sports Italia dyrektor sportowy neapolitańskiego klubu opowiedział otwarcie o planach w stosunku do niektórych piłkarzy. W Neapolu nie mają zamiaru żegnać się z Piotrem Zielińskim. - Zieliński jest bliski podpisania nowej umowy - powiedział Giuntoli.

 

Zdradził również to, o czym informowały ostatnio media, a mianowicie fakt, że kontrakt przedłuży Dries Mertens. - On wykazał duże przywiązanie do naszych barw. Wkrótce ogłosimy przedłużenie kontraktu - dodał dyrektor sportowy.

 

- José Callejón jeszcze nie podjął decyzji, ale po tylu latach to jest właściwie jego dom. Tak samo jak Driesa - powiedział Giuntoli dając do zrozumienia, że zależy mu na hiszpańskim skrzydłowym. Poinformował również, że bliski przedłużenia umowy jest rodak Callejona - Fabian Ruiz. A jakie notowania w Neapolu ma Arkadiusz Milik?

 

- W przypadku Milika nasza wolą jest znalezienie porozumienia. Rozmawiamy z jego agentami i mamy pozytywne przeczucia. Ale jeśli będzie chciał odejść, będziemy życzyć mu powodzenia - powiedział Giuntoli. Zdradził również, że w orbicie zainteresowań Napoli jest między innymi Sardar Azmoun.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie