Doświadczona środkowa zagra w E.Leclerc Radomce Radom

Siatkówka
Doświadczona środkowa zagra w E.Leclerc Radomce Radom
fot. Cyfrasport
Justyna Łukasik swój dziesiąty sezon w ekstraklasie rozegra w Radomce

Do składu E.Leclerc Radomki dołącza kolejna doświadczona i utytułowana siatkarka. Ofertę radomskiego klubu przyjęła Justyna Łukasik, która ma na koncie kilka medali mistrzostw Polski i sukcesy międzynarodowe. To kolejny głośny transfer Radomki, która niedawno pozyskała przyjmującą reprezentacji Polski Julię Twardowską.

Urodzona w 1993 roku Łukasik ostatni sezon spędziła w DPD Legionovii. Wcześniej grała w Chemiku Police, oraz w drużynach Trefl Proxima Kraków i Atom Trefl Sopot. Właśnie w tym ostatnim klubie odnosiła największe sukcesy. Zdobyła z nim złoto (2013), srebro (2015, 2016) i brąz (2014) Mistrzostw Polski, Puchar Polski (drugi wywalczyła z Chemikiem) oraz srebrny Puchar CEV.

 

Największym jej indywidualnym osiągnięciem jest nagroda MVP Mistrzostw Polski Juniorek w 2012 roku. W tej kategorii wiekowej zdobyła złoty i srebrny medal.

 

Pożegnanie w Radomiu. E.Leclerc Radomka traci środkową

 

W minionych rozgrywkach Łukasik rozegrała 22 mecze, 83 sety i zdobyła 145 punktów. Przez dziewięć sezonów w ekstraklasie zagrała w 180 spotkaniach i zdobyła ponad 1000 punktów. 

 

- Wierzę, że w Radomiu powstanie drużyna z potencjałem. Taka, która będzie walczyć o każdą piłkę. Cieszę się, że będę mogła tu grać – komentuje swoją decyzję Łukasik.

 

Reprezentantka Polski zostaje w Grot Budowlanych

 

W E.Leclerc Radomce transferowy ruch jest coraz większy. Niedawno informowano o podpisaniu dwuletniego kontraktu z trenerem Riccardo Marchesim, przedłużeniu umów z Pauliną Zaborowską, Klaudią Laskowską i Renatą Białą. Był też wspomniany hit, czyli pozyskanie Twardowskiej z Grot Budowlanych Łódź.

 

Były też rozstania. Z klubu odeszły trzy zawodniczki zza granicy, które do radomskiej ekipy dołączyły przed zakończonym przedwcześnie sezonem. To reprezentantka Argentyny środkowa Julietta Lazcano, amerykańska przyjmująca Veronica Jones Perry oraz grająca na tej samej pozycji Marharyta Azizova, która była kapitanem zespołu. Pochodząca z Ukrainy reprezentantka Azerbejdżanu będzie występować w rosyjskim klubie Voleybol'nyy Klub "Minsk".

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie