Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2020 w innym terminie

Siatkówka
Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2020 w innym terminie
fot. Memoriał Wagnera
Organizatorzy wierzą, że XVIII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera zostanie rozegrany jeszcze w tym roku

Organizatorzy najlepszego siatkarskiego turnieju towarzyskiego na świecie dokładają wszelkich starań, by jego XVIII edycja odbyła się w 2020 roku. W tej chwili wiadomo już, że pierwotny termin – czyli 9-11 lipca – nie zostanie dotrzymany. W krakowskiej TAURON Arenie wtedy rywalizować siatkarze Polski, Argentyny, Iranu oraz Tunezji.

O zwycięstwo w XVIII Memoriale Huberta Jerzego Wagnera miały walczyć cztery drużyny, które zdobyły prawo występu na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Po poprzedniej, niezwykle udanej edycji imprezy spodziewano się podobnego sukcesu, tym bardziej, iż miał to być ostatni sprawdzian przed bojem o medale w stolicy Japonii.

 

Niestety, pandemia koronawirusa spowodowała, że zatrzymał świat sportu zatrzymał się. W związku z tym organizacja imprezy w takim kształcie i terminie stanęła pod znakiem zapytania.

 

Komenda oficjalnie w Nysie!

 

– Chcieliśmy poczekać do ostatniego momentu, byliśmy gotowi na organizację naszej imprezy w ekspresowym tempie – mówi Cezary Mróz, wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera. – Mając na uwadze naszych najlepszych kibiców nie chcemy narażać ich na dodatkowe koszty czy niedogodności. Dziś potwierdzamy, że Memoriał nie odbędzie się w pierwotnym terminie. Chcemy by kibice zdążyli ewentualnie anulować rezerwacje w hotelach czy zmienić swoje plany na początek lipca. Bez naszych wspaniałych polskich fanów Memoriał nie ma sensu, bo to właśnie oni są dla nas wielką motywacją i sprawiają, że impreza zyskała już markę w siatkarskim świecie.

 

Także przedstawiciele miasta Krakowa deklarują gotowość i chęć zorganizowania Memoriału w nowym terminie.

 

– Kraków zawsze z radością gości najlepszych kibiców świata, mamy nadzieję że w nowym terminie będzie to możliwe – mówi Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. – Memoriał na stałe wpisał się w pejzaż wydarzeń sportowych w naszym mieście. W ostatniej edycji zebrał mnóstwo pochwał i chcemy, by już po raz szósty nasi mieszkańcy i goście mieli okazję do wspaniałej zabawy i podziwiania na żywo mistrzów świata – dodaje.

 

Nowy libero w Olsztynie. Zostanie tam na dwa lata

 

Kibice, którzy zdecydują się zostawić kupione już wejściówki na Memoriał, będą mogli z nich korzystać w nowym terminie w 2020 roku lub w kolejnej edycji, nawet jeśli cena za wejściówkę się zmieni w porównaniu z już kupionymi. Poinformowano też, że Eventim, czyli partner Memoriału obsługujący sprzedaż wejściówek, będzie dokonywać zwrotów, o ile kibice tak zdecydują, zgodnie z obowiązującymi przepisami i ustawami.

 

– Proszę dać nam jeszcze trochę czasu, naprawdę rozpatrujemy wszystkie możliwe opcje, by Memoriał Wagnera zagrał w 2020 roku – mówi wiceprezes Mróz. – Będziemy na bieżąco informować o tym, jakie są możliwości. Na razie chcieliśmy uspokoić kibiców i bardzo im podziękować, bo widać było, że jest olbrzymie zainteresowanie naszą imprezą. Chcemy dla Was zagrać i zrobimy wszystko, by tak się stało. Jest nam bardzo przykro, że 9-11 lipca to już nieaktualny termin – dodaje.

 

Memoriał Wagnera rozgrywany jest od 2003 roku. Jego celem jest uhonorowanie pamięci najwybitniejszego polskiego trenera siatkówki - Jerzego Huberta Wagnera, który doprowadził reprezentację Polski do mistrzostwa świata w 1974 roku i złotego medalu olimpijskiego dwa lata później. W ubiegłym roku Polacy zajęli drugie miejsce, a triumfowali Brazylijczycy.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze