Podniebna przygoda polskiej sprinterki z grupą "Żelazny"

Inne
Podniebna przygoda polskiej sprinterki z grupą "Żelazny"
fot. Materiały prasowe AZS
Nie wahałam się ani chwili - pochwaliła się odwagą Wyciszkiewicz-Zawadzka

Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, jedna z najlepszych polskich biegaczek na dystansie 400 metrów, przeżyła niezwykłą przygodę. Zawodniczka OŚ AZS Poznań, dzięki nieco przypadkowemu spotkaniu, mogła wziąć udział w podniebnych akrobacjach słynnej polskiej grupy "Żelazny".

– Wszystko zaczęło się od spotkania z członkami grupy podczas spaceru z psem. Mieszkam obok lotniska i wiele razy widziałam treningi tej słynnej grupy akrobacyjnej. Dostałam propozycję, by wsiąść na pokład i nie wahałam się ani chwili – mówi lekkoatletka.

 

Za sterami samolotu, którym leciała, usiadł Wojciech Krupa, lider grupy Żelazny. Nasza lekkoatletka musiała wytrzymywać przeciążenia rzędu 7-8 g.

 

– Momentami traciłam kontakt z rzeczywistością. Czułam się, jak zmielona w maszynce, ale wytrzymałam. I nie skorzystałam z woreczka, który dostałam przed lotem na… wiadomo co – śmieje się biegaczka.

 

 

Samolot z Wyciszkiewicz na pokładzie wznosił się niemal pionowo...

 

– ... a później się zaczęły beczki, korkociągi i inne akrobacje. Było naprawdę bardzo mocno, zresztą później od członków grupy słyszałam, że pan Krupa mnie nie oszczędzał. Po wylądowaniu musiała minąć chwila, żebym wróciła do siebie. Ale nie żałuję, chętnie wsiadłabym do tego samolotu jeszcze raz. Ale może za jakiś czas – dodaje zawodniczka OŚ AZS Poznań.

 

Wyciszkiewicz-Zawadzka przygotowuje się do tegorocznego sezonu, który rozpocznie się ze sporym opóźnieniem ze względu na pandemię koronawirusa. Główne imprezy dla lekkoatletów – igrzyska w Tokio, mistrzostwa Europy w Paryżu – zostały przesunięte na przyszły rok lub odwołane. Nie oznacza to, że zawodnicy będą mieli wolne. W sierpniu odbędą się m.in. Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy i 96. PZLA Mistrzostwa Polski we Włocławku. W tym tygodniu Wyciszkiewicz-Zawadzka wraz z koleżankami będzie trenować na zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale.

 

 

Wyciszkiewicz-Zawadzka to jedna z wielu czołowych polskich lekkoatletek, które są zawodniczkami klubów AZS. Są wśrod nich m.in. Anita Włodarczyk, Justyna Święty-Ersetic, Joanna Fiodorow, czy Sofia Ennaoui.

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie