Pożegnanie w Radomiu. E.Leclerc Radomka traci środkową

Siatkówka
Pożegnanie w Radomiu. E.Leclerc Radomka traci środkową
fot. Materiały prasowe
Julietta Lazcano spędziła w Radomiu tylko jeden, niepełny, ale bardzo udany sezon.

Trwa przebudowa składu E.Leclerc Radomki. Niedawno klub z Radomia informował o podpisaniu dwuletniego kontraktu z trenerem Riccardo Marchesim, przedłużeniu umów z Pauliną Zaborowską, Klaudią Laskowską, Renatą Białą czy transferowym hicie, którym jest pozyskanie Julii Twardowskiej, przyjmującej reprezentacji Polski. Tym razem informacja dotyczy rozstania, w zespołem żegna się bowiem reprezentantka Argentyny Julietta Lazcano.

Początkowo z przyjazdem Lazcano do Radomia wiązały się pewne komplikacje, jednak zawodowe podejście do spraw kontraktowych dla obu stron było ważne i ostatecznie Argentynka pojawiła się w E.Leclerc Radomce. Spędziła tam jednak zaledwie jeden, ale za to bardzo udany sezon. Wystąpiła w 16 meczach, w 58 setach i zdobyła ponad 80 punktów. Zdobyła nagrodę MVP w meczu przeciwko Wiśle Warszawa, zdobywając w nim 12 punktów.

 

Reprezentantka Polski zostaje w Grot Budowlanych

 

Była już środkowa radomskiego klubu to wielokrotna reprezentantka Argentyny. W narodowych barwach wystąpiła ponad 50 razy. Duże sukcesy święciła w lidze włoskiej. Z ekipą Scavolini Pesaro dwukrotnie wywalczyła mistrzostwo Włoch (2008, 2009) oraz Puchar Włoch (2009) i Superpuchar Włoch (2008). Z tą sama drużyną w 2008 roku sięgnęła po Puchar CEV.

 

- Julietta dziękujemy Ci za grę w barwach radomskiego klubu. Życzymy Ci mnóstwa sportowych sukcesów i powodzenia w nowym klubie. Pamiętaj, że zawsze będziesz częścią Rodziny Radomki! - napisano w komunikacie.

 

Pani kapitan żegna się z E.Leclerc Radomką

 

Argentynka jest kolejną siatkarką spoza Polski, która po niespełna sezonie żegna się z E.Leclerc Radomką. W ubiegłym tygodniu poinformowano o rozstaniu z amerykańską przyjmującą Veronicą Jones Perry, a już pod koniec kwietnia o transferze Marharyty Azizovej, grającej na tej samej pozycji kapitan zespołu. Pochodząca z Ukrainy reprezentantka Azerbejdżanu będzie występować w rosyjskim klubie Voleybol'nyy Klub "Minsk".

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie