Reprezentantka Polski zostaje w Grot Budowlanych

Siatkówka
Reprezentantka Polski zostaje w Grot Budowlanych
fot. Cyfrasport
Bardzo chcę mieć medal w polskiej lidze - mówi Julia Nowicka

Urodzona 21 października 1998 roku, wychowanka SPS Politechnika Częstochowska, absolwentka Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Szczyrku, Julia Nowicka, spędzi kolejny sezon w barwach Grot Budowlanych Łódź.

Rozgrywająca, która obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Szczyrku, ma na koncie wicemistrzostwo Polski Juniorek z 2007 oraz tytuł najlepiej rozgrywającej tego turnieju. Z "dorosłą" drużyna narodową wygrała Volley Masters Montreux 2019 oraz wywalczyła awans do Final Six Ligi Narodów. Jak sama podkreśla, jest głodna sukcesów w seniorskiej siatkówce.

 

- Koronawirus pokrzyżował wielu osobom plany. Bardzo chcę mieć medal w polskiej lidze, na pewno nie ja jedna i wierzę, że w zespole Grot Budowlanych to marzenie jest bardzo realne do spełnienia, że każdy z nas mierzy wysoko. Dlatego cieszę się, że zostaję, bo wiem, że nasz cel jest wspólny i po niedokończonym sezonie apetyt jest jeszcze większy – powiedziała Nowicka.

 

Rusek już nie ma tajemnicy. Wiemy, jakie podjął wyzwanie

 

- Julka dołączyła do naszego zespołu w 2019 roku. To będzie drugi sezon tej zawodniczki w koszulce Grot Budowlanych. Bardzo się cieszę, że przedłużyliśmy kontrakt, mamy wspólny cel i wizje. Julia jest zawodniczką, która cały czas się rozwija i w niedługim czasie powinna zostać czołową polską rozgrywającą – dodał prezes klubu, Marcin Chudzik.

 

Nowicka jest czwartą siatkarką zakontraktowaną przez Grot Budowlanych na następny sezon. Inna rozgrywająca to Ewelina Tobiasz, jedną ze środkowych będzie Małgorzata Śmieszek, a z przyjmujących Paulina Damaske. Trwają rozmowy z kolejnymi zawodniczkami, nie ma jeszcze ani jednej atakującej i libero. 

 

Z klubu odeszły przyjmująca Julia Twardowska i rozgrywająca Paulina Bałdyga.

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie