Wiemy, kto będzie zmiennikiem Wlazłego w Treflu

Siatkówka
Wiemy, kto będzie zmiennikiem Wlazłego w Treflu
fot. Cyfrasport
Kewin Sasak spędzi kolejny sezon w Treflu Gdańsk.

23-letni atakujący Kewin Sasak, który w szeregach „gdańskich lwów” występuje od sezonu 2018/2019 w nadchodzących rozgrywkach również będzie bronił żółto-czarnych barw. – Zależało mi na dalszej współpracy z trenerem Winiarskim, a dodatkowo będę rywalizował na pozycji z Mariuszem Wlazłym, od którego mogę się wiele nauczyć – powiedział.

Kewin Sasak do drużyny Trefla dołączył przed sezonem 2018/2019, pełniąc wówczas rolę zmiennika Macieja Muzaja. 23-letni atakujący swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w MKS-ie MDK Warszawa, z którym zajął m.in. czwarte miejsce podczas mistrzostw Polski juniorów.

 

Przed sezonem 2017/2018 przeniósł się do wówczas pierwszoligowego Ślepska Malow Suwałki. Tam, mimo swojego młodego wieku, Sasak szybko stał się filarem zespołu. W PlusLidze zadebiutował w barwach Trefla w październiku 2018 roku w meczu z PGE Skrą Bełchatów, w którym zdobył cztery „oczka”. W minionych rozgrywkach – rywalizując na pozycji z Bartoszem Filipiakiem – Sasak pojawił się na boisku w 24 z 25 ligowych spotkań, notując w nich łącznie 27 punktów.

 

Kolejny Brazylijczyk w PlusLidze!

 

- Kewin to młody atakujący, w którym ja osobiście widzę ogromny potencjał, więc bardzo się cieszę, że zostaje on w Gdańsku. Wobec transferu Mariusza Wlazłego cieszę się również, że Kewin na treningach będzie mógł podpatrywać tak doświadczonego zawodnika i czerpać z jego wiedzy. Uważam, że jeżeli będzie się dalej rozwijał i pracował tak, jak do tej pory, to posiada on wszystkie warunki, by w przyszłości być jednym z najlepszych atakujących – powiedział trener Trefla Michał Winiarski.

 

 

Radości nie kryje również zawodnik, który przychodząc do Gdańska przed sezonem 2018/2019 podpisał dwuletni kontrakt, licząc na debiut w PlusLidze i rozwój swoich umiejętności. Obecnie związał się on z klubem rocznym kontraktem, ale niewykluczone, że jeszcze w najbliższych miesiącach umowa zostanie dalej przedłużona.

 

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2020 w innym terminie

 

- Bardzo się cieszę że zostaję w Gdańsku na kolejny rok. To będzie mój trzeci sezon w żółto-czarnych barwach. Zależało mi na dalszej współpracy z trenerem Michałem Winiarskim, a dodatkowo będę rywalizował z Mariuszem Wlazłym od którego mogę się wiele nauczyć. Mam nadzieję że pomoże mi to w dalszym rozwoju mojej sportowej kariery. Ponadto Gdańsk to świetne miejsce do życia, więc tym bardziej cieszę się, że to tutaj będę kontynuował grę – skomentował Sasak.

 

Przypomnijmy, że przedłużenia umów oraz nowe kontrakty zawodników są w tym roku przedstawiane w mediach społecznościowych Trefla Gdańsk wraz z ekspozycją gdańskich atrakcji. Klub dołączył w ten sposób do miejskiej inicjatywy #CzasNaGdańsk, promującej w tym trudnym czasie epidemii Gdańsk jako miejsce zarówno do odkrywania przez jego mieszkańców, jak i turystów z całej Polski.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze