Kibice tenisa mogą wykupić lekcje pod okiem największych sław

Tenis
Kibice tenisa mogą wykupić lekcje pod okiem największych sław
fot. PAP
Kibice tenisa mogą wykupić lekcje pod okiem największych sław.

Kibice tenisa otrzymali niebywałą okazję - będą mogli wykupić lekcje i poprawić swoje zagrania z forhendu czy bekhendu pod okiem największych sław, m.in. Ivana Lendla, Borisa Beckera czy Mariana Vajdy, szkoleniowca Novaka Djokovica.

Zgromadzone w ten sposób środki finansowe zostaną przekazane przez organizatora projektu – ATP mniej znanym trenerom tenisa, którzy z powodu pandemii koronawirusa nie mogą wykonywać swojej pracy i stracili możliwość zarabiania pieniędzy.

 

Do 29 czerwca na jednej z platform umożliwiającej zbieranie funduszy na akcje charytatywne fani będą mogli "zamówić" nie tylko płatną lekcję tenisa u byłych gwiazd dyscypliny, czy znanych szkoleniowców, ale i wykupić specjalne zaproszenia na turnieje z 2021 r. Chodzi o możliwość poznania rywalizacji od tenisowej kuchni, m.in. Wielkiego Szlema i towarzyszenie zawodnikom nie tylko w oficjalnych wydarzeniach.

 

Zobacz też: Djoković: To ekstremalne i niemożliwe do wykonania

 

18 marca władze obydwu organizacji tenisowych ATP i WTA poinformowały o odwołaniu wszystkich turniejów z powodu pandemii koronawirusa. Pierwotnie decyzja miała dotyczyć zawodów w terminie do 7 czerwca. Przerwę przedłużono jednak dwukrotnie - najpierw do 13 lipca, a ostatnio do 31 lipca. Ponadto obydwie organizacje zamroziły na najbliższe tygodnie rankingi klasyfikujące zawodników i zawodniczki.

AB, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie