Kto zastąpi Zajączkowskiego? Jest zaskakujący kandydat

Piłka nożna
Kto zastąpi Zajączkowskiego? Jest zaskakujący kandydat
Fot. Cyfrasport

Według informacji Polsatu Sport kandydatem na nowego trenera Stomilu Olsztyn jest 46-letni Adam Majewski. To były piłkarz m.in. Legii Warszawa czy Lecha Poznań. Ostatnio pracował z rezerwami Wisły Płock.

W poniedziałek Piotr Zajączkowski przestał pełnić obowiązki trenera pierwszoligowego Stomilu Olsztyn. To efekt słabych wyników drużyny, która w dwóch czerwcowych kolejkach zremisowała bezbramkowo z Chrobrym Głogów i przegrała 1:2 z Zagłębiem Sosnowiec. Zajączkowski trenerem Stomilu był ponad półtora roku - od 19 października 2018 roku. Wciąż nie znany nazwiska jego następcy. 

 

"W grze zespołu nie było widać konkretnego pomysłu na grę. Miało to wpływ również na wyniki. Pod uwagę oceny pracy trenera Zajączkowskiego były brane także te dwa mecze w rundzie wiosennej przed wybuchem pandemii koronawirusa. Współpraca ze sztabem szkoleniowym układała się bardzo dobrze" - powiedział w Magazynie Fortuna 1 Ligi prezes Stomilu Wojciech Kowalewski.

 

 

Według naszych informacji następcą Zajączkowskiego ma być Adam Majewski, który ostatnio był szkoleniowcem czwartoligowych rezerw Wisły Płock. "Dotychczasowemu sztabowi, w skład którego wchodzili Majewski i Dariusz Fabianowicz, serdecznie dziękujemy za pracę na rzecz klubu i życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej" - czytamy na stronie Wisły, która we wtorek poinformowała o odejściu Majewskiego.

 

Jako piłkarz Majewski występował w Petrochemii Płock, Lechu Poznań, Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, Legii Warszawa, Wiśle Płock i Zawiszy Bydgoszcz, a także w Panioniosie Ateny. W reprezentacji Polski rozegrał jedno spotkanie (w 2003 roku). Karierę zakończył w 2010 roku.

 

W tabeli Fortuna 1 Ligi Stomil zajmuje obecnie czternaste miejsce.

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie