Piast Gliwice - Górnik Zabrze. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

Piast Gliwice wydaje się być na ten moment jedynym klubem, który może zagrozić liderującej Legii w drodze po mistrzostwo Polski. Rywalem gliwiczan w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy będzie Górnik Zabrze, który po restarcie rozgrywek jeszcze nie przegrał. Relacja i wynik na żywo z meczu Piast Gliwice - Górnik Zabrze od 18:00.

Piast Gliwice wygrał cztery ostatnie mecze w Ekstraklasie, odprawiając między innymi z kwitkiem Wisłę Kraków w stosunku 4:0. W ostatniej kolejce podopieczni Waldemara Fornalika pokonali Koronę w Kielcach 2:1, mimo, że do przerwy przegrywali. Trzy punkty dał gliwiczanom Joao Felix.

 

W tym samym czasie Górnik Zabrze zremisował z Lechią Gdańsk 2:2. W przeciwieństwie do Piasta, Górnicy stracili zwycięstwo w drugiej połowie. Prowadząc 2:0 przed własną publicznością po dwóch golach Erika Jirki, dali się dwukrotnie zaskoczyć w końcówce za sprawą trafień Łukasza Zwolińskiego.

 

Górnik ma wciąż jednak bezpieczną przewagę nad strefą spadkową. Od czternastej Korony Kielce piłkarzy Marcina Brosza dzieli aż 8 punktów. Zabrzanie wciąż mają również szansę na awans do pierwszej ósemki po 30. kolejce, ale gra w grupie mistrzowskiej to raczej scenariusz science-fiction.

 

Pewny gry o mistrzostwo jest za to Piast, który utrzymuje wciąż kontakt z prowadzącą Legią. Do warszawian Piastunki tracą osiem oczek i są drudzy w tabeli Ekstraklasy.

 

Relacja i wynik na żywo z meczu Piast Gliwice - Górnik Zabrze od 18:00.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie