Reprezentantka Polski zagra w następnym sezonie w Chemiku

Siatkówka
Reprezentantka Polski zagra w następnym sezonie w Chemiku
fot. CyfraSport
Paulina Maj-Erwardt (w środku) zostaje w Policach

Kolejna reprezentantka Polski zostaje w Policach na sezon 2020/2021. Tym razem kontrakt z Grupą Azoty Chemikiem przedłużyła Paulina Maj-Erwardt, która była w poprzedniej kampanii podstawową libero mistrzyń Polski.

33-letnia libero jest piątą zawodniczką, która będzie kontynuowała pobyt w Policach. Wcześniej klub z województwa zachodnipomorskiego poinformował o przedłużeniu umów z Marleną Kowalewską, Igą Wasilewską, Martyną Grajber oraz Wilmą Salas. Każda z nich była ważnym ogniwem ekipy, która sięgnęła po mistrzostwo i Puchar Polski.

 

Dla Maj-Erwardt było to powtórzenie jej wyczynu z poprzedniego pobytu w Policach. W sezonie 2015/2016 również sięgnęła po potrójną koronę. Odeszła jednak wtedy z klubu, do którego wróciła w 2019 roku. Okazuje się, że libero jest talizmanem dla policzanek.

 

- Ostatnio rozmawiałyśmy z Martyną Grajber o poprzednim sezonie. Udało się stworzyć - razem ze sztabem, pracownikami klubu - zespół, który funkcjonował w odpowiedni sposób. Każdy zajmował się swoją robotą. My, jako zawodniczki, skupiłyśmy się na graniu. Nie myślałyśmy o trzymaniu szatni, bo atmosfera od początku była dobra. Nie martwiłyśmy się organizacją, bo wszystko było dopięte. Chyba mogę powiedzieć, że to była najlepsza lub jedna z najlepszych drużyn, w której grałam w karierze. Mam nadzieję, że w następnym sezonie uda nam się powtórzyć proces i zbudować podobną ekipę – powiedziała Maj-Erwardt cytowana przez oficjalną stronę mistrzyń Polski.

 

W poprzednim sezonie libero wystąpiła w 79 setach LSK, utrzymując przyjęcie na poziomie 54,89%. Była pod tym względem piąta w całej lidze.

 

W reprezentacji Polski Maj-Erwardt po raz ostatni wystąpiła w 2019 roku podczas mistrzostw Europy. Nie znalazła jednak uznania w oczach Jacka Nawrockiego w powołaniach na turniej kwalifikacyjny do IO w Tokio.

 

Już niedługo siatkarze i siatkarki reprezentacji Polski wrócą do międzynarodowej rywalizacji! Transmisja towarzyskiego spotkania podopiecznych Vitala Heynena z Niemcami w Polsacie Sport. Najświeższe informacje o reprezentacji polskich siatkarzy dostępne TUTAJ. Z kolei wszystkie aktualności dotyczące kadry polskich siatkarek dostępne TUTAJ.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze