Rosjanie obejrzą Ekstraklasę. Kolejne prawa sprzedane

Piłka nożna
Rosjanie obejrzą Ekstraklasę. Kolejne prawa sprzedane
Fot. Cyfrasport

Mecze PKO BP Ekstraklasy wkrótce będą mogli oglądać kibice w Rosji. O porozumieniu poinformowano na Twitterze. Spotkania ligi polskiej są już dostępne w m.in. Austrii, Serbii, Szwecji, Izraelu czy Portugalii.

PKO BP Ekstraklasa wróciła do gry, a kolejne państwa nabywają prawa telewizyjne do pokazywania rozgrywek naszej ligi. Do tej pory - o czym w specjalnym komunikacie informowała spółka Ekstraklasa S.A. - mecze ligi można zobaczyć u nadawców z Austrii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Czarnogóry, Irlandii, Danii, Izraela, Kosowa, Niemiec, Norwegii, Północnej Macedonii, Serbii, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Kilkanaście dni temu do tego grona dołączyła Portugalia, a teraz – Rosja.

 

O porozumieniu pomiędzy Ekstraklasą a rosyjskim nadawcą poinformował we wtorek twitterowy profil Ekstraklasy. Spotkania będzie można oglądać w telewizji MatchTV. Rosja to już osiemnasty kraj w którym będzie można oglądać Ekstraklasę.

 

 

Co ciekawe, prawdopodobnie to nie koniec międzynarodowej ofensywy Ekstraklasy. Zainteresowanie prawami telewizyjnymi przejawiają jeszcze Grecy i Azjaci (prawdopodobnie m.in. Korea Południowa).

 

Liderem PKO BP Ekstraklasy jest Legia Warszawa. Drugie miejsce zajmuje Piast Gliwice, a trzecie Pogoń Szczecin.

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie