Seria DTM: Kubica ósmy w drugim dniu testów na Nurburgringu

Moto
Seria DTM: Kubica ósmy w drugim dniu testów na Nurburgringu
fot. PAP/DPA
We wtorek Kubica pokonał okrążenie w czasie poniżej 1.20 minuty

Robert Kubica (BMW M4) w drugim dniu testów serii wyścigowej DTM na torze w Nurburgringu w Niemczech był ósmy wśród jedenastu kierowców. Najszybciej jeździł Austriak Ferdinand von Habsburg (Audi R5). Podczas przedpołudniowej sesji Polak po raz pierwszy zszedł poniżej 1.20 minuty, popołudniu wyniku nie poprawił.

Kubica w sesji porannej przejechał jedno okrążenie w czasie 1.19,783. Najszybszy Austriak Ferdinand von Habsburg (Audi R5) 1.19,319, drugi czas – 1.19,329 uzyskał jego rodak Philipp Eng (BMW M4), a trzeci – 1.19,587 Francuz Loic Duval. Rezultat Polaka dał mu siódme miejsce w sesji przedpołudniowej.

 

W sesji popołudniowej ponownie najszybszy był prawnuk ostatniego władcy Austro-Węgier, arcyksiąże Ferdinand Zvonimir von Habsburg-Lothringen. Choć nie poprawił wyniku porannego, to i tak czas jaki uzyskał - 1.19,629 był najlepszy. Kubica najszybciej okrążenie przejechał w czasie 1.21,306.

 

Kajetanowicz trenuje. Tym razem usiadł za kierownicą CrossKarta!

 

Ten rezultat krakowianina był najsłabszym w tej części dnia. Polak jednak jeździł po kilkanaście okrążeń ucząc się samochodu, gdy rywale po jednym szybkim, natychmiast zjeżdżali do serwisu.

 

We wtorek drugiego dnia testów Habsburg, który podobnie jak Kubica jeździ w prywatnym zespole, nie dał rywalom żadnych szans. W obu sesjach był najszybszy, praktycznie tylko Eng próbował mu dorównać.

 

 

Testy DTM na Nurburgringu zaplanowano na cztery dni, mają się zakończyć w czwartek.

 

Wyniki 2. dnia testów:

 

1. Ferdinand von Habsburg (Austria) Audi R5 1.19,319
2. Philipp Eng (Austria) BMW M4 1.19,329
3. Jamie Green (W. Brytania) Audi R5 1.19,503
...
8. Robert Kubica (Orlen Team ART) BMW M4 1.19,783

PAP, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze