UEFA zorganizuje dwa miniturnieje. Finał Ligi Europy przeniesiony?

Piłka nożna
UEFA zorganizuje dwa miniturnieje. Finał Ligi Europy przeniesiony?
fot. PAP
Zdaniem BBC od ćwierćfinału mecze będą rozgrywane w Lizbonie na stadionach Sportingu i Benfiki.

Wciąż nie wiemy gdzie i w jakiej formie odbędą się niedokończone edycje europejskich pucharów. Zdaniem BBC Sport Liga Mistrzów przybierze formę turnieju dla ośmiu drużyn z finałem w Lizbonie. Natomiast Liga Europy miałaby być przeniesiona z Gdańska do Niemiec.

UEFA planuje przełożyć finał, który pierwotnie miał się odbyć w Stambule. W obliczu mocno ograniczonego kalendarza rozgrywki mają nabrać nowego formatu dla ośmiu drużyn. Najpierw miałyby być jednak rozegrane zaległe mecze 1/8 finału. Zdaniem BBC od ćwierćfinału mecze będą rozgrywane w Lizbonie na stadionach Sportingu i Benfiki.

Podobnie może wyglądać przypadek Ligi Europy. Finał, który był planowany w Gdańsku, prawdopodobnie nie dojdzie do skutku. Podobnie jak w przypadku Ligi Mistrzów drugie najważniejsze rozgrywki będą w postaci miniturnieju. Ta nowa forma turnieju byłaby rozgrywana w Niemczech.

Dokończenie rozgrywek przypadłoby na sierpień. Finał Champions League jest planowany na 23 sierpnia, natomiast Ligi Europy dwa dni wcześniej.

Portugalskie media oraz BBC nie mają wątpliwości, że to najbardziej prawdopodobny scenariusz. Kiedy poznamy odpowiedź. 17 czerwca Komitet Wykonawczy UEFA organizuje spotkanie, na którym podejmie ostateczną decyzję w sprawie europejskich pucharów w sezonie 2019/2020.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze