Wielka kasa Lewandowskiego. 380 tys. zł za… post

Piłka nożna
Wielka kasa Lewandowskiego. 380 tys. zł za… post
Fot. Cyfrasport

Robert Lewandowski ma - zdaniem dziennikarzy „Bilda” - otrzymywać od reklamodawców nawet 85 tys. euro za post w mediach społecznościowych. Rekordzistą jest Cristiano Ronaldo.

Piłkarze na całym świecie korzystają z rozwoju mediów społecznościowych i dzięki temu wielkie pieniądze zarabiają nie tylko na kontraktach ze swoimi drużynami, ale także na kontraktach reklamowych. Niemiecki dziennik "Bild" wyliczył, że piłkarskim rekordzistą pod względem zarobków z social mediów jest Cristiano Ronaldo, który może się pochwalić blisko... 50 mln euro, które zainkasował za sponsorowane posty!

 

Niemieccy dziennikarze nie zapomnieli również o kapitanie reprezentacji Polski Robercie Lewandowskim, który został zaklasyfikowany na 17 miejscu. Gwiazda Bayernu Monachium ma - zdaniem reporterów „Bilda” - otrzymywać od reklamodawców nawet 85 tys. euro za każdy post - to aż 380 tys. zł.

 

Łącznie 31-letni snajper do tej pory miał zarobić na social mediach 4 mln euro. Polaka wyprzedzają m.in. Leo Messi czy David Beckham.

 

 

Lewandowski to najpopularniejszy polski piłkarz. Jego profil na Instagramie obserwuje obecnie 17,4 mln osób, na Twitterze 1,2 mln, a na Facebooku 9 mln. Polak jest obecny także na takich platformach Tik Tok czy Weibo.

 

Serwis Transfermarkt.de wycenia Lewandowskiego na 56 mln euro. 

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie