Bieniek przeszedł operację! Nowi środkowi zameldowali się w Spale

Siatkówka
Bieniek przeszedł operację! Nowi środkowi zameldowali się w Spale
fot. Cyfrasport
Mateusz Bieniek przeszedł operację lewego stawu kolanowego

Mateusz Bieniek przeszedł zabieg lewego kolana. Do reprezentacji Polski w Spale dołączyli Norbert Huber oraz Jan Nowakowski. Obaj środkowi rozpoczną treningi po przebadaniu pod kątem koronawirusa.

Nie najlepsze informacje dotarły ze Spały. Podstawowy środkowy reprezentacji Polski Mateusz Bieniek przeszedł zabieg lewego kolana.

 

- Mateusz Bieniek przeszedł zabieg więzadła rzepki lewego stawu kolanowego. Operacja wykonana przez profesora Marcina Domżalskiego i doktora Sebastiana Żabierka przebiegła pomyślnie. Czas powrotu do pełnej dyspozycji jest uzależniony od przebiegu rehabilitacji - powiedział lekarz reprezentacji dr Jan Sokal.

 

 

Praktycznie to samo do powiedzenia miał sam Bieniek, którego cytuje oficjalna strona internetowa PGE Skry Bełchatów.

 

- Przeszedłem zabieg więzadła rzepki. To typowy siatkarski uraz. Kiedy wrócę do treningów? Na razie trudno o tym mówić, bo wszystko zależy od tego, jak rana będzie się goić i jak dalej będzie przebiegać rehabilitacja. Zabieg został jednak świetne wykonany i wierzę, że wkrótce będę gotowy do powrotu - oznajmił siatkarz.

 

W miejsce 26-letniego zawodnika powołanych zostało dwóch młodszych graczy. Pierwszym jest inny siatkarz PGE Skry Bełchatów Norbert Huber, a drugim gracz GKS Katowice Jan Nowakowski. Obaj rozpoczną treningi z drużyną po otrzymaniu negatywnych wyników badań na obecność koronowirusa. 

 

 

Już niedługo siatkarze i siatkarki reprezentacji Polski wrócą do międzynarodowej rywalizacji! Transmisja towarzyskiego spotkania podopiecznych Vitala Heynena z Niemcami w Polsacie Sport. Najświeższe informacje o reprezentacji polskich siatkarzy dostępne TUTAJ. Z kolei wszystkie aktualności dotyczące kadry polskich siatkarek dostępne TUTAJ.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie