Ekstraliga rugby: Zawodnicy dokończą rywalizację. Powalczą o awans

Inne
Ekstraliga rugby: Zawodnicy dokończą rywalizację. Powalczą o awans
fot. PAP
Ekstraliga rugby dokończy rozgrywki. Obędzie się jednak bez play offów.

Zostanie dokończona tylko faza zasadnicza rozgrywek w pierwszej lidze rugby. Nie będzie jednak fazy play off - poinformował w środę PZR. Najlepsza drużyna zagra w przyszłym sezonie w ekstralidze.

- Mistrzem pierwszej ligi i prawo gry w ekstralidze w sezonie 2020/2021 uzyska drużyna która zostanie sklasyfikowana na pierwszym miejscu po fazie zasadniczej - można przeczytać w komunikacie Polskiego Związku Rugby.

 

Bill Beaumont ponownie prezesem światowej federacji rugby

 

Kolejki ligowe odbędą się w dniach: 20/21 czerwca, 27/28 czerwca, 4/5 lipca.

 

Na zapleczu ekstraligi rywalizuje sześć drużyn. Do tej pory rozegrano siedem kolejek spotkań. Obecna kolejność w tabeli wygląda następująco: 1. Sparta Jarocin (29 punktów), 2. Rugby Białystok (24), 3. AZS AWF Warszawa (21), 4. Wataha Zielona Góra (20), 5. Miedziowi Lubin (12), 6. Legia Warszawa (2).

 

Prowadzące w klasyfikacji ekipy z Wielkopolski i woj. podlaskiego zmierzą się ze sobą w ostatniej kolejce. Gospodarzem będzie Sparta. Jesienią górą w pojedynku tych drużyn był zespół z Białegostoku, który wygrał u siebie 42:19.

 

Ze względu na pandemię koronawirusa 31 marca zarząd Polskiego Związku Rugby postanowił, że rozgrywki ekstraligi nie zostaną dokończone. Nie wyłoniono mistrza Polski, a końcową klasyfikację ustalono na podstawie tabeli po rundzie jesiennej.

 

Według nieoficjalnych wciąż informacji przed startem kolejnego sezonu w najwyższej klasie rozgrywkowej (co ma nastąpić najprawdopodobniej 1/2 sierpnia) rozpoczną się zmagania w Pucharze Ekstraligi. W tych rozgrywkach ma wystartować sześć ekip podzielonych na grupy: Północ - Południe. Najlepsze zespoły z obu grup zmierzą się ze sobą w finale. Pierwsze mecze mają się odbyć 20/21 czerwca.

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie