Formuła 1: Mistrz świata zadowolony z testów na mokrym Silverstone

Moto
Formuła 1: Mistrz świata zadowolony z testów na mokrym Silverstone
fot. PAP/EPA
Mercedes jako pierwszy rozpoczął przygotowania do sezonu

Na brytyjskim torze Silverstone zespół Mercedes jako pierwszy z teamów rywalizujących w Formule 1 rozpoczął przygotowania do sezonu. W środę jeździł sześciokrotny mistrz świata Brytyjczyk Lewis Hamilton. - Wrażenia mam pozytywne - ocenił próby na mokrej nawierzchni.

Do dyspozycji miał bolid W08 z 2018 roku, gdyż w przypadku testów nie umieszczonych na początku sezonu w kalendarzu przepisy F1 dopuszczają możliwość korzystania z samochodów minimum dwuletnich.

 

Formuła 1: Schumachera czeka kolejny przeszczep komórek

 

Dzień wcześniej takim samym samochodem sprawdzał formę Fin Valtteri Bottas.

 

- Wcale nie czułem się tak jak ktoś, kto przez ponad sto dni nie jeździł bolidem. Wrażenia mam pozytywne, dobrze jest wiedzieć, że mogę, że jestem gotowy fizycznie i psychicznie rozpocząć rywalizację o tytuł. Mam nadzieję, że wszyscy fani są w dobrej formie i czekają na start - powiedział Hamilton.

 

 

Obrońca tytułu dodał, że w środę były inne warunki niż poprzedniego dnia, gdy jeździł Bottas, ale on taką angielską pogodę lubi.

 

- Ja tu się wychowałem, dla mnie deszcz to nic, jestem przyzwyczajony. Pomimo mokrej nawierzchni byłem w stanie dobrze wyczuć samochód, to dobrze rokuje - dodał mistrz świata.

 

Formuła 1 ma zainaugurować sezon mistrzostw świata 5 lipca w Austrii. W Europie zaplanowane jest osiem wyścigów GP w sześciu państwach. Po dwa odbędą się w Austrii i Wielkiej Brytanii na Silverstone.

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie