"Igrzyska będą uproszczone i bez przepychu"

Inne
"Igrzyska będą uproszczone i bez przepychu"
fot. PAP/EPA

Szef Komitetu Organizacyjnego igrzysk w Tokio Toshiro Muto przekazał, że przełożona na 2021 rok impreza będzie zorganizowana bez przepychu i zostanie uproszczona. Zaznaczył, że planowane zmniejszenie liczby uczestników nie będzie dotyczyć sportowców i kibiców.

W środę japońscy organizatorzy przełożonych z powodu pandemii igrzysk odbyli zdalne spotkanie z zarządem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Po nim zaznaczyli, że priorytetem będzie zdrowie i bezpieczeństwo sportowców, kibiców oraz wszystkich osób biorących udział w przyszłorocznej imprezie. Przyznali, że największym wyzwaniem jest opracowanie środków do walki z koronawirusem.

 

Igrzyska albo w 2021 albo w ogóle

 

Potwierdzili, że celem jest zminimalizowanie kosztów oraz zmniejszenie liczby uczestników. Od razu jednak zastrzegli, że redukcja nie będzie dotyczyć zawodników i kibiców.

 

- Analizujemy ponad 200 obszarów, w których można byłoby wprowadzić uproszczenia. Obecnie jeszcze za wcześnie na konkrety - zaznaczył Muto.

 

Przewodniczący komitetu organizacyjnego igrzysk w Tokio Yoshiro Mori zapewnił, że wariant odwołania olimpijskich zmagań nie jest obecnie w ogóle rozpatrywany.

 

Przełożone igrzyska zaplanowane są w terminie 23 lipca - 8 sierpnia 2021 roku.

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie