Kadziewicz o Winiarskim: Wykonał kawał dobrej roboty, ale spokojnie z tym chwaleniem

Siatkówka
Kadziewicz o Winiarskim: Wykonał kawał dobrej roboty, ale spokojnie z tym chwaleniem
fot. Cyfrasport
– Będę za Miśka trzymał kciuki, bo to mój były kolega z drużyny – przyznał Łukasz Kadziewicz.

– Spokojnie z tym chwaleniem. Michał wykonał kawał dobrej roboty, ale w sporcie najważniejsza jest powtarzalność. Przed tym sezonem będziemy mieli spore obawy, czy jego drużyna będzie w stanie powtórzyć tak dobrą grę – powiedział Łukasz Kadziewicz w "Prawdzie Siatki" na temat trenerskich dokonań Michała Winiarskiego i rosnących oczekiwań względem początkującego szkoleniowca.

Trefl Gdańsk był jedną z rewelacji minionego, niedokończonego sezonu PlusLigi. Wiele pochwał za postawę swych podopiecznych zebrał Michał Winiarski. Znakomity przed laty siatkarz udanie zadebiutował w roli pierwszego trenera, ale po dobrym sezonie oczekiwania względem niego wzrosły. Na ten temat dyskutowali w "Prawdzie Siatki" eksperci Polsatu Sport.

 

– W swoim debiutanckim sezonie zyskał – używając terminologii bokserskiej – miano "trenerskiego prospekta". Pod wieloma względami zaprezentował się bardzo fajnie. Wiemy jednak, jak wygląda praca trenera – każdy kolejny sezon jest nową weryfikacją. Przyszły będzie dla niego dużo trudniejszy, bo będzie musiał udowodnić swą regularność i przygotować inaczej personalnie złożony zespół – powiedział Jerzy Mielewski.

 

Kolejny transfer Trefla Gdańsk! To srebrny medalista Uniwersjady

 

– Michał cały czas jedzie na wielkim sportowym CV. W kategorii trener jeszcze mu daleko do tego tytułu. W tej pracy szkoleniowca weryfikują nie tylko medale, ale również opinie zawodników i długość trwania kontraktu. Poważny trener musi przejść dobre i złe momenty. Michał wystartował fantastycznie, ale będę się upierał, że to jest cały czas ocena wystawiana przez pryzmat jego dokonań na boisku – stwierdził Łukasz Kadziewicz.

 

– Po jednym sezonie nie można powiedzieć, czy jest on człowiekiem idealnie pasującym do bycia trenerem. Oczywiście, ma wszystko, by być niezłym szkoleniowcem i dobrze funkcjonować w tym środowisku. Zdejmijmy jednak trochę patosu, tych "achów i ochów". Piotr Gruszka też doskonale zaczynał, ale po tym jak dostał potężną bombę w ucho w Rzeszowie, to nie może się pozbierać i na rynku transferowym go nie ma. Tak więc spokojnie z tym chwaleniem. Michał wykonał kawał dobrej roboty, ale w sporcie najważniejsza jest powtarzalność. Przed tym sezonem będziemy mieli spore obawy, czy jego drużyna będzie w stanie powtórzyć tak dobrą grę. Będę za Miśka trzymał kciuki, bo to mój były kolega z drużyny – zaznaczył ekspert Polsatu Sport.

 

 

Już niedługo siatkarze i siatkarki reprezentacji Polski wrócą do międzynarodowej rywalizacji! Transmisja towarzyskich spotkań podopiecznych Vitala Heynena z Niemcami w Polsacie Sport (22–23 lipca). Z kolei podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z Czeszkami (transmisje 30 czerwca i 1 lipca o godzinie 20.30). Najświeższe informacje o reprezentacji polskich siatkarzy dostępne TUTAJ. Z kolei wszystkie aktualności dotyczące kadry polskich siatkarek dostępne TUTAJ.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze