Oficjalnie: Stomil ma nowego trenera! To były piłkarz Wisły Płock i Legii

Piłka nożna
Oficjalnie: Stomil ma nowego trenera! To były piłkarz Wisły Płock i Legii
fot. CyfraSport
Piłkarze Stomilu Olsztyn mają nowego trenera

46-letni Adam Majewski został nowym trenerem Stomilu Olsztyn. Jego umowa z klubem występującym w Fortuna 1 Lidze obowiązywać będzie do końca czerwca 2021 roku z możliwością przedłużenia. Majewski na stanowisku zastąpi zwolnionego przed kilkoma dniami Piotra Zajączkowskiego. Pierwszym testem nowego szkoleniowca będzie sobotnie - domowe starcie z Chojniczanką.

Pochodzący z Płocka nowy trener Stomilu rozpoczynał swoją karierę piłkarską, a także trenerską, od płockiej Wisły. Łącznie w niebiesko-biało-niebieskiej koszulce zagrał w stu trzydziestu dziewięciu spotkaniach. Reprezentował również barwy takich klubów jak Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski czy Legia Warszawa.

 

W latach 2012-2017 był asystentem trenera Marcina Kaczmarka w Wiśle Płock. W maju zeszłego roku Adam Majewski uzyskał licencję UEFA PRO dającą możliwość prowadzenia drużyn występujących na najwyższym szczeblu rozgrywek we wszystkich europejskich ligach.

 

Do Stomilu dołączy również Karol Szweda, który zostanie asystentem pierwszego trenera, a także Dariusz Fabianowicz odpowiadający za przygotowanie fizyczne.

 

– Jego pomysł na prowadzenie zespołu i rozwój drużyny przekonał nas do obsadzenia go w roli szkoleniowca Stomilu – powiedział dyrektor sportowy klubu z Warmii Sylwester Czereszewski.

 

Adam Majewski pod koniec czerwca 2018 roku objął stery drugiego zespołu Wisły Płock. Drużyna zakończyła sezon 2018/19 na ósmym miejscu w tabeli. W obecnej edycji rozgrywek Wisła II Płock uplasowała się na dziewiątej lokacie.

 

Umowa trenera z „Dumą Warmii” obowiązuje do końca czerwca 2021 roku z możliwością przedłużenia.

 

psl, Polsat Sport, stomilolsztyn.com

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze