Rozgrywający wraca do Indykpolu AZS Olsztyn

Siatkówka
Rozgrywający wraca do Indykpolu AZS Olsztyn
fot. Cyfrasport
Przemysław Stępień wrócił do Indykpolu AZS Olsztyn.

Po kilku latach tęsknoty za pięknymi krajobrazami Warmii i Mazur, pora na powrót do Krainy Tysiąca Jezior. Przemysław Stępień w najbliższym sezonie dołączy do Indykpolu AZS Olsztyn. Będzie występował z numerem 4.

Przemysław Stępień urodził się 7 lutego 1994 roku w Iławie. W miejscowym Zryw Volley, u boku trenera Mieczysława Pietroczuka, stawiał swoje pierwsze siatkarskie kroki. W 2010 roku, młody rozgrywający przeniósł się do Gdańska, gdzie przez pierwsze dwa sezony występował w barwach Lotosu Trefla Gdańsk w rozgrywkach Młodej Ligi. Debiut na PlusLigowych parkietach, miał miejsce w sezonie 2012/2013. W ekipie znad morza, rozgrywający spędził w sumie aż siedem sezonów, sięgając po Superpuchar Polski, Puchar Polski i wicemistrzostwo Polski.

 

W sezonie 2017/2018, Stępień był zawodnikiem Dafi Społem Kielce. Ostatnie dwa sezony, siatkarz występował w Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, z którą wywalczył Mistrzostwo Polski i Puchar Polski (oba trofea w 2019 roku).

 

Po długiej rozłące z pięknymi krajobrazami Warmii i Mazur Stępień wraca do Krainy Tysiąca Jezior i przez najbliższy rok będzie reprezentował barwy Indykpolu AZS Olsztyn.

 

Siatkarze Vervy będą skakać jak kangury? "To niebo a ziemia"

 

- Rozmowy z olsztyńskim klubem przebiegły dosyć sprawnie. Nasza drużyna będzie młoda z bardzo doświadczonym trenerem. To właśnie współpraca z trenerem Danielem Castellanim była jednym z powodów, dla których wybrałem Indykpol AZS Olsztyn - powiedział Stępień.

 

– Czuję się bardzo dobrze i nie mogę doczekać się nadchodzącego sezonu. Pochodzę z Iławy, miasta oddalonego o około 70 kilometrów od Olsztyna, dlatego można powiedzieć, że wracam w swoje rodzinne strony – stwierdził zawodnik.

 

- Myślę, że Przemek będzie chciał się pokazać kibicom z jak najlepszej strony. Pochodzi z naszego regionu, miasta partnerskiego Iławy. Jest zawodnikiem mającym doświadczenie w grze o najwyższe cele w Polsce oraz europejskich pucharach. Przemek będzie ważnym elementem naszej drużyny  – stwierdził Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie