Seria DTM: Kubica pokazał, jak się jeździ podczas deszczu

Moto
Seria DTM: Kubica pokazał, jak się jeździ podczas deszczu
fot. PAP/DPA
Kubica pokazał, jak się jeździ podczas deszczu

W trzecim dniu testów serii wyścigowej DTM na torze w Nurburgringu w Niemczech Robert Kubica (BMW M4) uzyskał siódmy czas wśród dziesięciu kierowców. Najszybciej ponownie jeździł Austriak Ferdinand von Habsburg (Audi R5). Gdy zaczął padać deszcz Polak osiągał doskonałe czasy okrążenia, przez pewien czas był nawet liderem.

Polak swój najlepszy środowy rezultat - 1.19,641 osiągnął, podobnie jak poprzedniego dnia, w sesji przedpołudniowej. Najszybszy znów był prawnuk ostatniego władcy Austro-Węgier, arcyksiąże Ferdinand Zvonimir von Habsburg-Lothringen (Audi R5), który jako jeden z dwóch kierowców w stawce zszedł poniżej 1.19.

 

 

Austriak przejechał jedno okrążenie w czasie 1.18,911. Drugim, któremu to się udało, był Szwajcar Nico Mueller (Audi R5) - 1.18,944.

Podczas przerwy obiadowej nad Nurburgrigiem pojawiły się ciemne chmury, z których lunął deszcz. Warunki na torze całkowicie się zmieniły, żaden z kierowców nie zdołał poprawić wyników z sesji porannej, gdy było sucho.

 

Formuła 1: Schumachera czeka kolejny przeszczep komórek

 

Po południu dobrze jeździł Kubica, miał czasy w granicach 1.20-1.21, przez pewien czas nawet prowadził. Z mokrą nawierzchnią nie radził sobie von Habsburg, w popołudniowej sesji osiągnął tylko 1.21,564 i był wolniejszy od Polaka.

 

Po południu wszyscy kierowcy używali opon deszczowych, na których mieli nawet o 10-12 s słabsze rezultaty niż rano. Kubica miał najlepszy wynik 1.20,351, co dało mu po południu świetne czwarte miejsce.

W czwartek ostatni dzień testów na Nurburgringu. Mają się rozpocząć około 9 i zakończyć o 18. Przerwa obiadowsa zaplanowana jest między 12 a 14.

 

Kajetanowicz trenuje. Tym razem usiadł za kierownicą CrossKarta!

 

Tegoroczny sezon serii wyścigowej DTM (Deutsche Tourenwagen Masters) rozpocznie się w pierwszy weekend sierpnia wyścigami w belgijskim Spa-Francorchamps.

 

Wyniki 3. dnia testów:

 

1. Ferdinand von Habsburg (Austria), Audi R5 1.18,911
2. Nico Mueller (Szwajcaria), Audi R5 1.18,944
3. Jamie Green (W. Brytania), Audi R5 1.19,037
...
7. Robert Kubica (Polska/Orlen Team ART), BMW M5 1.19,641

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie