Sokół ogłosił nowego trenera. Pracował w Miedzi i Zagłębiu

Piłka nożna
Sokół ogłosił nowego trenera. Pracował w Miedzi i Zagłębiu
Fot. Cyfrasport

Sokół Ostróda ogłosił nowego trenera. Został nim Piotr Jacek, który zastąpił Piotra Kołca. Umowa Jacka będzie obowiązywać do końca czerwca 2022 roku.

Ta decyzja zarządu Sokoła Ostróda wywołała poruszenie. Kilka dni temu trener Piotr Kołc, który doprowadził zespół do awansu do II ligi, musiał… pożegnać się z zespołem. Szefowie Sokoła postanowili nie przedłużać z nim kontraktu. "Wyniki w III lidze nie powalały na kolana, mieliśmy bardzo dużo porażek i praca Piotra Kołca jako samodzielnego trenera byłaby pod dużym znakiem zapytania" - tłumaczył na antenie Radia Olsztyn pożegnanie się z Kołcem dyrektor sportowy Sokoła Jarosław Kotas.

 

Teraz poznaliśmy nazwisko nowego szkoleniowca drużyny z Warmii i Mazur. W środę klub poinformował, że trenerem Sokoła został Piotr Jacek.

 

43-latek jako piłkarz występował w Lechu Poznań, Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, Amice Wronki czy Kujawiaku Włocławek. Jako szkoleniowiec trenował młodych zawodników akademii Lecha i rezerwy Miedzy Legnica oraz Zagłębia Lubin. Ostatnio był pierwszym trenerem trzecioligowej Stali Brzeg.

 

 

O Sokole zrobiło się głośno, gdy zarząd Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję dotyczącą zakończenia rozgrywek grupy 1 III ligi. Awans do II ligi uzyska lider, czyli Sokół. Nie byłoby w tym nic kontrowersyjnego, gdyby nie fakt zaległego meczu Sokoła z drugą w tabeli Legią II Warszawa. Stołeczny klub tracił do piłkarzy z Ostródy zaledwie jeden punkt, co teoretycznie dawałoby mu szansę na odrobienie strat w przeniesionym (na prośbę Legii) spotkaniu. Decyzja nie została jednak zmieniona i w rozgrywkach II ligi wystartują gracze z Ostródy. 

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie