Tenisiści otrzymają wielkie pieniądze od ITF

Tenis
Tenisiści otrzymają wielkie pieniądze od ITF
fot. PAP
Federacje krajowe otrzymają dotacje w wysokości niemal 1,5 mln dolarów, Ma ona pomóc w "odmrożeniu" tenisa po okresie pandemii.

Międzynarodowa Federacja Tenisa (ITF) zatwierdziła podział 2,6 miliona dolarów, stanowiących kolejny etap wsparcia dla zawodników czy związków krajowych dotkniętych kłopotami z powodu pandemii koronawirusa.

350 tysięcy USD zostało przeznaczone dla tenisistek i tenisistów plasujących się między 500. a 700. miejscem w światowych rankingach singlowych, np. z Polaków Michał Dembek, oraz między 176. a 300. pozycją w klasyfikacjach deblowych, np. Paula Kania czy Katarzyna Kawa. Do poszczególnych graczy trafi między 750 a 1000 dolarów.

 

Federacje krajowe w formie dotacji otrzymają 1,449 mln dolarów, by pomóc w "odmrożeniu" tenisa po okresie pandemii i umożliwić organizację rywalizacji sportowej. Te środki to dodatek do 13,7 mln dolarów, które już wcześniej trafiły do związków jako pomoc w skutecznym rozwoju tenisa.

 

Kibice tenisa mogą wykupić lekcje pod okiem największych sław

 

Ponad 300 tys. dolarów wsparcia trafi do tenisistów na wózkach inwalidzkich i organizacji ich zrzeszających. W zebraniu tego funduszu partycypowali też organizatorzy czterech imprez Wielkiego Szlema.

 

- Wyzwania, jakie przed nami stoją, są olbrzymie, ale staramy się pomagać jak najszerszej grupie potrzebujących w środowisku tenisowym. Ponieważ środki, jakimi dysponujemy, są ograniczone, koncentrujemy się na tych, którzy pomocy potrzebują najbardziej" - przyznał szef ITF David Haggerty.

 

Przypomniał on, że ITF, który zrzesza 210 federacji krajowych, jest organizacją non-profit, więc 90 proc. pozyskanych środków jest później przeznaczane na programy i projekty służące rozwojowi dyscypliny.

 

Według ITF od 12 marca, kiedy z powodu pandemii koronawirusa zamarł światowy tenis, odwołanych zostało już ponad 1100 wydarzeń i imprez w tej dyscyplinie.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

PN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie