Verva Warszawa pozyskała nowego atakującego!

Siatkówka
Verva Warszawa pozyskała nowego atakującego!
fot. PAP

Verva Warszawa Orlen Paliwa podpisała kontrakt z nowym siatkarzem. W najbliższym sezonie barwy stołecznego klubu będzie reprezentował atakujący Michał Superlak.

– Takich ofert się nie odrzuca. Kiedy dowiedziałem się o zainteresowaniu VERVY Warszawa ORLEN Paliwa moją osobą, bardzo się ucieszyłem. I nie zastanawiałem się długo. Czekałem na dopięcie szczegółów, a dziś już oficjalnie możemy ogłosić, że sezon 2020/2021 spędzę w stolicy – skomentował świeżo upieczony prawoskrzydłowy VERVY.

 

Siatkarze Vervy będą skakać jak kangury? "To niebo a ziemia"

 

– Transfer do Vervy to dla mnie duży krok w przód. Chcę cały czas się rozwijać, a pod okiem trenera Andrei Anastasiego mogę zrobić postęp. Sama rywalizacja o miejsce w wyjściowym składzie też będzie dla mnie nauką. Nie mogę już doczekać się momentu, z którym spotkam się z nową drużyną. Z niecierpliwością czekam też na treningi. Przez społeczną kwarantannę bardzo brakuje mi siatkówki. Do Warszawy przeprowadzę się pod koniec czerwca, tydzień przed rozpoczęciem zajęć – stwierdził Superlak.

 

Z pozyskania Michała Superlaka zadowoleni są działacze stołecznego klubu.

 

– Michał Superlak to zawodnik ze świetnymi warunkami fizycznymi. Mierzy 206 cm i jest bardzo silny. Liczę, że podniesie jakość naszego ataku. Przy trenerze Anastasim na pewno rozwinie się jako siatkarz. Nasz nowy atakujący siatkówkę ma w genach. Jego tata to przecież bardzo dobry trener i dydaktyk sportu, mający w CV m.in. prowadzenie siatkarskiej reprezentacji Polski kobiet. Michał, witamy na pokładzie – powiedział dyrektor sportowy Vervy Warszawa Orlen Paliwa Piotr Gacek.

 

 

Michał Superlak ma dwadzieścia sześć lat. Poprzedni sezon spędził w MKS Będzin. We wcześniejszych latach grał w drużynach KS Gwardia Wrocław (2006–09), SMS PZPS Spała (2009–12), ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (2012–15), TS Victoria PWSZ Wałbrzych (2015–16), Effector Kielce/Dafi Społem Kielce (2016–18), KS Gwardia Wrocław (2018–19). Co ciekawe, Superlak na pozycji atakującego występuje dopiero od kilku lat. Wcześniej próbował swoich sił jako środkowy i jako… rozgrywający. Właśnie jako rozgrywający powoływany był do młodzieżowych reprezentacji Polski.

 

Już niedługo siatkarze i siatkarki reprezentacji Polski wrócą do międzynarodowej rywalizacji! Transmisja towarzyskich spotkań podopiecznych Vitala Heynena z Niemcami w Polsacie Sport (22–23 lipca). Z kolei podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z Czeszkami (transmisje 30 czerwca i 1 lipca o godzinie 20.30). Najświeższe informacje o reprezentacji polskich siatkarzy dostępne TUTAJ. Z kolei wszystkie aktualności dotyczące kadry polskich siatkarek dostępne TUTAJ.

RM, vervawarszawa.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie