Kiedy Wrzosek wystąpi na gali FEN?

Sporty walki
Kiedy Wrzosek wystąpi na gali FEN?
Fot. PAP
Kiedy Arkadiusz Wrzosek zawalczy w FEN?

Arkadiusz Wrzosek, mistrz FEN w formule K-1, był gościem "Koloseum". Jednym z tematów czwartkowego magazynu był powrót zawodnika do klatki organizacji Fight Exclusive Night. - Prowadziliśmy rozmowy na temat mojej walki, która miałaby się odbyć na gali w kwietniu. Po dłuższej analizie stwierdziłem, że nie nie jestem do niej dobrze przygotowany. Chęci są z obu stron, więc jestem przekonany, że moja droga z FEN w końcu się skrzyżuje - powiedział zawodnik.

Wrzosek w 2019 roku stoczył pojedynek w Warszawie, gdzie obronił pas FEN w wadze ciężkiej, nokautując Patricka Schmida.

 

- Od mojej ostatniej walki w FEN minęło prawie 1,5 roku. Nie jest to tajemnicą, że dostałem dłuższy kontrakt z Glory, gdzie mam więcej szans na pokazanie się. Postawiłem ten kontrakt na pierwszym miejscu i na nim się skupiam. Takiej organizacji się nie odmawia, gdy podaje termin walki. Jestem przekonany, że kolidowałoby to z walkami w FEN - przyznał.

 

Zobacz też: Jak walczą bohaterowie FEN 28?

 

Wrzosek jest jedynym Polakiem w największej organizacji kickboxingu na świecie - Glory.

 

- Jestem w w czołówce. Obecnie zajmuję szóste miejsce w wadze ciężkiej. Cieszę się, że mogę reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej, w tak prestiżowej organizacji. Szczególnie że było w niej kilku Polaków, ale żaden nie walczył w niej zbyt długo. Jestem wysoko w rankingu i przygotowują mnie do trzeciej walki. Nieskromnie mówiąc, nic tylko cieszyć się, że mam mocną pozycję i Polska ma takiego zawodnika w Glory - dodał.

 

28 marca podczas gali Glory 76 miał się odbyć pojedynek Polaka z doświadczonym Antonio Plazibatem w Antwerpii.

 

- Walka była przesuwana dwa razy. Najpierw na galę w maju, później na czerwiec. W kuluarach mówi się, że w to lato będzie zorganizowana pierwsza impreza po długiej przerwie. Nic nie jest jeszcze pewne, ale myślę, że moja walka odbędzie się na tej gali. Prawdopodobnie w Stanach Zjednoczonych.

 

Mimo że Wrzosek skupia się głównie na kontrakcie z Glory, to jego umowa z FEN jest nadal aktualna.

 

- Prowadziliśmy rozmowy na temat mojej walki, która miałaby się odbyć podczas gali w kwietniu. Po dłuższej analizie stwierdziłem, że nie nie jestem do niej dobrze przygotowany. Miałem miesiąc przerwy od treningów i nie byłbym w stanie w trzy tygodnie wrócić do formy. Chęci są z obu stron, więc jestem przekonany, że moja droga z FEN w końcu się skrzyżuje.

 

 

Gala FEN 28 odbędzie się bez udziału publiczności i będzie można obejrzeć ją jedynie w systemie PPV.

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze