Kolejny siatkarz pożegnał się z PGE Skrą Bełchatów

Siatkówka
Kolejny siatkarz pożegnał się z PGE Skrą Bełchatów
fot. Cyfrasport
W przyszłym sezonie w drużynie PGE Skry nie zobaczymy przyjmującego Piotra Orczyka.

W przyszłym sezonie w drużynie PGE Skry nie zobaczymy przyjmującego Piotra Orczyka. Siatkarz, po dwóch latach spędzonych w Bełchatowie, rozstał się z klubem.

Orczyk dołączył do PGE Skry przed sezonem 2018/19. Wcześniej reprezentował barwy Czarnych Radom (2009–12), Effectora Kielce (2012–14) oraz belgijskich klubów VC Euphony Asse-Lennik (2014–15) i Knack Roeselare (2015–18), z którym wywalczył dwa tytuły mistrza kraju.

 

PGE Skra nie rezygnuje ze swej legendy! Koszulki z Wlazłym już gotowe

 

Zaraz po podpisaniu kontraktu w Bełchatowie Orczyk wywalczył Superpuchar Polski. W tym samym sezonie dotarł również z zespołem do półfinału Ligi Mistrzów, a w tych rozgrywkach PGE Skra wywalczyła brązowy medal.

 

– Dwa ostatnie lata w PGE Skrze były bardzo istotne w mojej karierze. Z bełchatowską drużyną wywalczyłem sukcesy zarówno w Polsce, jak i w Lidze Mistrzów, czego na pewno nie zapomnę. Na pewno będę ten czas wspominał dobrze i życzę kolegom z byłego już zespołu kolejnych triumfów – powiedział Piotr Orczyk.

 

 

Już niedługo siatkarze i siatkarki reprezentacji Polski wrócą do międzynarodowej rywalizacji! Transmisja towarzyskich spotkań podopiecznych Vitala Heynena z Niemcami w Polsacie Sport (22–23 lipca). Z kolei podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z Czeszkami (transmisje 30 czerwca i 1 lipca o godzinie 20.30). Najświeższe informacje o reprezentacji Polski siatkarzy dostępne TUTAJ. Z kolei wszystkie aktualności dotyczące kadry Polski siatkarek dostępne TUTAJ.

RM, Polsat Sport, skra.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie