Leon postawił cele na kolejny sezon!

Siatkówka
Leon postawił cele na kolejny sezon!
fot. PAP
Leon: Są momenty, kiedy musisz eksplodować

Przyjmujący reprezentacji Polski Wilfredo Leon przyznał, że na boisku stara się kontrolować emocje, jednak są momenty, kiedy „musi eksplodować”. – Gdy zawodnik po drugiej stronie boiska pokazuje coś do mnie, to od razu reaguję – mówił na kanale „Polskiej Siatkówki”.

Leon znajduje się obecnie na zgrupowaniu siatkarzy w Spale, gdzie od ponad tygodnia trenuje po długiej przerwie.

 

- Czuję się dobrze, w kadrze jest pozytywna atmosfera i fajna energia. Od samego początku bez problemu dogadywałem się z chłopakami. To niesamowite dla mnie, bo cały czas byłem w domu, a wreszcie wróciłem do pracy – cieszył się, choć przyznał, że okres kwarantanny nie był dla niego uciążliwy.

 

- Trenowałem, kiedy była taka możliwość. Bawiłem się też z dziećmi, codziennie patrzyłem, jak rosną. Takiej szansy nie miałem wcześniej, bo w sezonie cały czas są treningi i mecze. Teraz był ten moment. Koronawirus źle wpłynął na sport, ale w kwestii rodziny - wręcz przeciwnie – mówił.

 

Jeden z najlepszych siatkarzy świata swoją karierę rozpoczął w wieku około siedmiu lat na… boisku koło domu.

 

- Pomyślałem: wykorzystam trochę energii, poruszam się i zobaczymy. Ostatecznie bardzo mi się spodobało. Stwierdziłem, że mogę robić coś z tym sportem i powoli zaczynałem grać – wspominał.

 

Zobacz też: Bieniek przeszedł operację! Nowi środkowi zameldowali się w Spale

 

Polski przyjmujący przyznał, że przez większość czasu stara się kontrolować emocje na boisku, jednak są momenty, kiedy musi eksplodować.

 

- Kiedy ja zrobię coś nie tak lub zawodnik po drugiej stronie boiska pokazuje coś do mnie, to od razu reaguję - wyjaśniał.

 

Gdzie z kolei znajduje motywację?

 

- Cały czas wyznaczam sobie nowy cel. Gdy coś wygram, to od razu szukam kolejnego. To co zrobiłem, zostaje z tyłu – mówił.

 

W kolejnym sezonie Leon stawia sobie wiele wyzwań.

 

- Po pierwsze klubowe – mam do wygrania wszystko. Druga sprawa to reprezentacja – Liga Narodów, która tez jest bardzo ważna i wreszcie igrzyska – już od dziś nad tym pracuję – zakończył.

 

Już niedługo siatkarze i siatkarki reprezentacji Polski wrócą do międzynarodowej rywalizacji! Transmisja towarzyskich spotkań podopiecznych Vitala Heynena z Niemcami w Polsacie Sport (22–23 lipca). Z kolei podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z Czeszkami (transmisje 30 czerwca i 1 lipca o godzinie 20.30). Najświeższe informacje o reprezentacji Polski siatkarzy dostępne TUTAJ. Z kolei wszystkie aktualności dotyczące kadry Polski siatkarek dostępne TUTAJ.

AB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze