Wszystkie kluby Premier League poparły protokół sanitarny

Piłka nożna
Wszystkie kluby Premier League poparły protokół sanitarny
fot. PAP

Wszystkie kluby angielskiej ekstraklasy piłkarskiej poparły protokół określający zasady bezpieczeństwa w czasie pandemii koronawirusa. Rozgrywki mają zostać wznowione w środę. Ostatnie spotkanie Premier League odbyło się 9 marca, później grę uniemożliwił kryzys wywołany przez COVID-19.

Pierwsze mecze po przerwie odbędą się w środę: Aston Villa zmierzy się w Birmingham z Sheffield United, natomiast broniący tytułu Manchester City podejmie Arsenal Londyn. Są to spotkania zaległe, po których wszystkie zespoły będą miały po 29 rozegranych meczów.

 

Na trybunach nie będzie kibiców, a na stadionach podczas spotkań będzie najwyżej 300 osób. Wszyscy podlegają restrykcyjnym przepisom, które mają zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem.

 

Son opowiedział o pobycie w wojsku. "Było nas dziesięciu w pokoju"

 

Brytyjskie media podają, że przed pierwszym gwizdkiem zawodnicy minutą ciszy uczczą pamięć ofiar pandemii, a na ich strojach znajdą się odznaki w kształcie serca, będące hołdem dla pracowników brytyjskiej służby zdrowia (NHS).

 

W tabeli pewnie prowadzi Liverpool z 82 punktami. Drugi Manchester City ma do niego 25 pkt straty. Dalej sklasyfikowane są Leicester City - 53 i Chelsea - 48.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze