Z PlusLigi do ekipy Heynena! Perugia z nowym przyjmującym

Siatkówka
Z PlusLigi do ekipy Heynena! Perugia z nowym przyjmującym
fot. Cyfrasport
David Sossenheimer został zawodnikiem klubu Sir Safety Conad Perugia.

Sir Safety Conad Perugia pozyskała nowego przyjmującego. Czwartym graczem w klubie na tej pozycji został były zawodnik MKS Będzin David Sossenheimer.

Sossenheimer był istotnym elementem układanki trenera Jakuba Bednaruka w Będzinie. Zdobył dla zespołu łącznie 205 punktów, co dało mu 38. miejsce w rankingu najlepiej punktujących PlusLigi. Siatkarz przyjmował na poziomie 47,35 procent. Wywalczył również 18 punktów z zagrywki. W związku z pandemią koronawirusa i przerwaniem ligi zawodnik opuścił Polskę zdecydowanie wcześniej, niż pierwotnie zakładano.

 

Po kilku miesiącach przerwy od gry przyszłość siatkarza się wyjaśniła. Transfer do Perugii będzie dla niego wielką szansą na rozwój. O miejsce w wyjściowej szóstce będzie bowiem rywalizował z takimi gwiazdami jak Wilfredo Leon i Oleh Plotnitskyi, a także z innym z nowych siatkarzy w zespole, Thijsem ter Horstem.

 

 

- Liga włoska jest bez wątpienia najsilniejszą ligą na świecie. Bardzo się cieszę, że będę miał okazję mieszkać i grać we Włoszech i to w takim klubie jak Perugia - powiedział zawodnik.

 

Leon postawił cele na kolejny sezon!

 

Przyszły sezon nie będzie pierwszym, w którym Niemiec będzie współpracował z trenerem Heynenem. Selekcjoner reprezentacji Polski prowadził VfB Friedrichshafen w Sossenheimerem w składzie.

 

- Cieszę się, że znów będę z nim pracował. Śledziłem Perugię w zeszłym roku i dostrzegłem jego rękę w grze zespołu. Wierzę, że jego system gry i pracy w Perugii jest nieco inny niż we Friedrichshafen. Jego styl bardzo mi się podoba - powiedział nowy nabytek Perugii.

 

23-letni zawodnik nie będzie samotny w nowym klubie, bowiem wcześniej zakontraktowany został również jego reprezentacyjny kolega Jan Zimmermann. Młody siatkarz będzie zmiennikiem doświadczonego Dragana Travicy. 

 

Z klubem pożegnali się za to Robert Taht, Filippo Lanza, Tsimafei Zhukouski, Sjoerd Hoogendoom, Luciano De Cecco oraz Marko Podrascanin.

 

Już niedługo siatkarze i siatkarki reprezentacji Polski wrócą do międzynarodowej rywalizacji! Transmisja towarzyskich spotkań podopiecznych Vitala Heynena z Niemcami w Polsacie Sport (22–23 lipca). Z kolei podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z Czeszkami (transmisje 30 czerwca i 1 lipca o godzinie 20.30). Najświeższe informacje o reprezentacji polskich siatkarzy dostępne TUTAJ. Z kolei wszystkie aktualności dotyczące kadry polskich siatkarek dostępne TUTAJ.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie